کد خبر: ۷۰۵۷۲۴۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

در جلسه ستاد اربعین حسینی دلیجان تصمیماتی درباره تجهیز موکب‌ها گرفته شد.

تجهیز موکب‌های اربعین استان مرکزی در دستورکاربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، جلسه ستاد اربعین شهرستان دلیجان، باحضور امیدی مشاوراستاندار ودبیرستاد اربعین استان مرکزی، زمانی نژاد دبیر ستاد عتبات استان مرکزی تشکیل شد.

در این جلسه پیرامون تشکیل کمیته‌های ستاد اربعین وبررسی مسائل وتحویل اقلام به ۳ موکب شهرستان که درایام پیاده روی بزرگ اربعین به زائرین ومجاورین حضرت سیدالشهدا خدمات رسانی خواهند کرد تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در پیاده روی اربعین پارسال ۲۵ موکب در مسیر جاده‌های استان مرکزی به زایران خدمات ارایه کردند.

به گفته دبیر ستاد اربعین استان مرکزی با حذف هزینه‌های مربوط به ویزا امسال از سفر پیاده روی اربعین پیش بینی می‌شود شمار زایران نسبت به سال‌های قبل ۵۰ درصد افزایش داشته باشدو بنا به اعلام مراجع رسمی برآورد شده که مجموع زائران کشور در پیاده روی اربعین امسال به ۳ و نیم میلیون نفر برسد و ستاد‌های اربعین بهبود خدمات و آمادگی برای افزایش احتمالی موکب‌ها و انسجام در ارایه خدمات و تقویت بین بخشی خدمات موکب‌های ایرانی و عراقی در پیاده روی اربعین امسال را در دستور کار دارند.

سهم موکب‌های استان مرکزی در کشور عراق امسال از نظر پخت غذا در شهر سامرا ۱۲۰ هزار پرس، در عمود‌های نجف مستقر در کربلا ۱۲۰ هزار پرس و در کاظمین هم ۵ هزار پرس تعیین شده است و توزیع آب آشامیدنی و اسکان زایران در شهر‌های سامرا و نجف نیز در دستور کار موکب‌های استان مرکزی قرار دارد.

قرار است برای پیاده روی اربعین امسال در شهرستان‌های ساوه، زرندیه، شازند و اراک با افزایش شمار موکب‌ها علاوه بر خدمات رسانی به زوار ایرانی، از زایران اتباع کشور‌های افغانستان، پاکستان و جمهوری آذربایجان هم پذیرایی شود.

انتهای پیام / ج

جلسه ستاد اربعین حسینی دلیجان تشکیل شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر