کد خبر: ۷۰۵۸۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

مسئول اجرایی مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) لرستان گفت: همایش شیرخوارگارن حسینی به طور همزمان در ۷۰ نقطه لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، محمد سرلک مسئول اجرایی مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) لرستان با اشاره به برگزاری مراسم شیرخوارگان در استان اظهار داشت: مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) ۱۷ سال پیش برای اولین بار در کشور در مهدیه تهران برگزار و پس از آن این مراسم رنگ و بوی ملی گرفت بر همین اساس حدود ۱۵ سال است که این مراسم در استان لرستان نیز برگزار می‌شود.

وی افزود:همایش شیر خوارگان حضرت علی اصغر (ع) در بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نقطه کشور، ۴۵ کشور دنیا و ۷۰ نقطه در استان لرستان به طور همزمان در اولین جمعه ماه محرم برگزار می‌شود چراکه این روز به نام حضرت علی اصغر (ع) ثبت ملی شده است.

مسئول اجرایی مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) لرستان عنوان کرد: روز جمعه در بدو ورود مادران به مراسم به آن‌ها لباس سبز علوی و پیشانی بند یا صاحب‌الزمان (عج) داده می‌شود و محور جلسه نقش خانواده در تربیت فرزندان جهت یارگیری اصحاب آخر الزمانی سیدالشهداست و در واقع مادرانی که وارد جلسه می‌شوند فرزند خود را نذر یاری قیام امام زمان (عج) می‌کند.

وی با بیان اینکه پیام برگزاری همایش شیرخوارگارن برای بسیاری از دشمنان خوشایند نیست بیان کرد: پیام این مراسم به همه عالم این است که حضرت علی اصغر (ع) سند مظلومیت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که در افکار عمومی یک علامت سوال است که به کدامین گناه شش ماه حضرت سیدالشهدا (ع) کشته شد.

سرلک با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگارن لرستان گفت:این همایش در کلیه شهرها، بخش‌ها، دهستان‌ها برگزار، ولی جلسه محوری در شهر‌ها و شهرستان‌هاست که در خرم‌آباد نیز در مصلی الغدیر و هیئت مساکین الزهرا خیابان پایانه سالن ورزشی امام علی (ع) راس ساعت ۸ صبح در سراسر استان لرستان همزمان با مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: جهت هرچه باشکوه برگزار شدن همایش شیر خوارگان در استان جلسه‌ای با خادمان و رابطین شهرستان‌ها برگزارشد و هم افزایی، توزیع لباس‌های سبز رایگان، محور سخنرانی سخنرانان که در راستای تربیت خانواده و نذر یاری قیام حضرت مهدی (عج) و همچنین هماهنگی جهت پخش زنده مراسم دو شهرستان خرم‌آباد و بروجرد هماهنگی‌های لازم انجام شد.

انتهای پیام/م

همایش شیرخوارگارن حسینی در ۷۰ نقطه لرستان برگزار می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر