کد خبر: ۷۰۵۹۹۹۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
کد خبر : ۷۰۵۹۹۹۳

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: اجرای طرح ملی تولید پوشاک، در استان منجر به ایجاد اشتغال و رونق تولید و جلوگیری از مهاجرت روستائیان می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل امروز در جلسه ساماندهی مشکلات طرح ملی پوشاک در اردبیل گفت: توسعه صنایع نساجی و پوشاک از مزیت‌های بسیاری در کشور ما برخوردار است، لذا باید تلاش کنیم با برطرف کردن مشکلات اجرای این طرح ملی، این طرح هر چه سریع‌تر به سرانجام رسیده تا در صورت تحقق این هدف، شاهد ایجاد اشتغال و رونق تولید در سطح استان باشیم.

او با بیان اینکه هدف اصلی از اجرای طرح ملی تولید پوشاک، ایجاد اشتغال و رونق تولید و جلوگیری از مهاجرت روستائیان است، تصریح کرد: راه‌اندازی و توسعه تولید پوشاک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در قالب کارگاه‌های کوچک و متوسط و با تسهیلات بانکی کم بهره و با محوریت همکاری یکی از بانک‌ها در استان در حال اجرا است که اجرای این طرح ملی بی‌شک نقش مهمی در توسعه و رشد صنعت استان به‌دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: توسعه و رشد صنعت استان به توسعه صنایع کوچک و متوسط بستگی دارد و وظیفه اصلی این شرکت به‌عنوان یک سازمان توسعه‌ای، شبکه‌سازی واحدهای صنعتی با تولید مشابه بر اساس الگوی توسعه خوشه‌های صنعتی است که در همین راستا تاکنون سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در استان در حال انجام بوده و مطالعات و امکان سنجی 12 خوشه صنعتی دیگر از جمله پوشاک در دست اجرا است. 

اهلی با اشاره به کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری با استقرار سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل آماده واگذاری زمین با قیمت و تسهیلات مناسب و به‌صورت نقد و اقساط به متقاضیان صنف پوشاک برای استقرار در شهرک‌های صنعتی استان است.

او بیان کرد: مقدمات اجرای این طرح ملی از سال 96 و بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان استانداری‌های پنج استان کشور، سازمان برنامه و بودجه کشور، یکی از بانک‌ها و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران آغاز شده است که استان اردبیل یکی از پنج استان پایلوت اجرای این طرح ملی انتخاب شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی به‌عنوان حلقه واسط بین کارگاه‌های روستایی و شرکت پشتیبان مرکز به منظور راهبری و نظارت مستمر بر کارگاه‌های حاصل از این طرح ملی عمل می‌کند.

انتهای پیام/ع

استان اردبیل پایلوت توسعه صنعت پوشاک کشور می‌شود

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر