کد خبر: ۷۰۶۰۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: محور اصلی مجالس عزاداری در هیئات مذهبی خراسان شمالی، شعار «بنفسی انت و اهلی و مالی» و تبیین «نقش مؤثر هیئت در تحکیم بنیان خانواده» است.

تحکیم خانواده محور منابر عزاداری محرم در خراسان شمالیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،حجت‌الاسلام علی خادمی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: دهه نخست محرم عرصه حضور گسترده آحاد مردم در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا برای شرکت در مجلس عزای اباعبدالله الحسین (ع) و فرصتی مغتنم برای مبلغان دینی و ذاکران اهل‌بیت (ع) است که می‌توان در این فرصت آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه به‌ویژه تهدید‌های دشمنان برای از بین بردن استحکام خانواده را موردبررسی قرارداد.

حجت‌الاسلام خادمی با اشاره به شعار محوری «بنفسی انت و اهلی و مالی» در هیئات مذهبی، افزود: پرداختن به موضوع خانواده و آگاه‌سازی والدین نسبت به برنامه‌ریزی‌های دشمنان برای از بین بردن نهاد مقدس خانواده، مهم‌ترین محور مجالس سخنرانی و عزاداری‌ها در هیئت مذهبی خراسان شمالی است و با این اقدام درصدد هستیم گامی بلند در راستای استحکام و قوامخانواده برداریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی برای انسجام گفتمانی، ایجاد و نمایاندن حداقل وحدت و هماهنگی در فعالیت‌های تبلیغی و رسانه‌ای، با هم‌اندیشی، هم‌افزایی، همکاری و مشارکت جامعه بزرگ فعالان هیئات مذهبی نسبت به اجرایی کردن جریان سازی محرم قدمی بلند در زمینه ارتقاء و استحکام بنیان خانواده برداشته است و در این راستا محتوا‌هایی ارزشمند در قالب کتاب‌های الکترونیکی تهیه و در اختیار مبلغان، مسئولان هیئات مذهبی و مداحان برای استفاده در منابر و مجالس عزاداری امام حسین (ع) قرار داده است.

او گفت: جایگاه مساجد و حسینیه‌ها به‌گونه‌ای است که به‌راحتی می‌توان بسیاری از آسیب‌ها و مسائل اجتماعی موجود در جامعه را حل کرد و این موضوع در مجالس عزاداری محرم بسیار پررنگ‌تر و تأثیرگذارتر است.

خادمی بابیان این‌که باید توجه هیئت مذهبی به موضوع خانواده ریشه‌ای باشد، افزود: با نگاه دقیق به زندگی اهل‌بیت (ع) متوجه خواهیم شد که مسئله تبلیغ دین و تبیین دین خانوادگی صورت گرفته است و در جریان کربلا، حضرت سیدالشهدا (ع) برای تبلیغ دین، خانواده را همراه خود کرد و بر همین اساس هیئات حسینی برای گسترش و تبلیغ دین باید مسئله خانواده را موردتوجه قرار دهند.

گفتنی است در خراسان شمالی ۱۴۰۰ باب مسجد و حسینیه، ۱۶۰۰ هیئت مذهبی وجود دارد و در ایام محرم، ۱۲۰۰ روحانی مُبلغ و ۱۲۰۰ مداح و ذاکر اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) برای برگزاری مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) مشارکت دارند.

انتهای پیام/ ر

تحکیم خانواده محور منابر عزاداری محرم در خراسان شمالی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر