کد خبر: ۷۰۶۱۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

فرماندار شهرستان اسکو بر ضرورت جذب خیرین مدرسه ساز و بخش خصوصی در جهت تامین نیاز‌های آموزشی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، رضی منش فرماندار شهرستان اسکو در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اسکو بر لزوم جذب خیرین مدرسه ساز و بخش خصوصی در جهت تامین نیاز‌های آموزشی تاکید کرد.

فرماندار شهرستان اسکو در این جلسه دغدغه اصلی آموزش و پرورش در شهر سهند را کمبود فضای آموزشی در این شهر عنوان کرد و گفت: با توجه به جمعیت ۱۶ هزار نفری شهر سهند هر ساله حدود ۲۰۰۰ دانش آموز جدید نیز به واسطه واگذاری مساکن مهر در این شهر افزوده شده و این مسئله کمبود نیروی انسانی، کمبود فضای آموزشی و در نهایت دو شیفته شدن مدارس در این شهر را منجر شده است.

بابک رضی منش از احداث ۴ باب مدرسه ۱۲ کلاسه در اسکو و سهند خبر داد و گفت. از این تعداد ۳ باب مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر سهند توسط شرکت عمران و یک باب مدرسه ۱۲ کلاسه نیز در اسکو توسط خیر مدرسه ساز در آغاز سال تحصیلی جدید به آموزش و پرورش این شهرستان اضافه خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسکو با انتقاد از عدم توازن و توسعه شهر سهند گفت:از ۲۲ میلیارد تومان اعتبار کل شهرستان اسکو ۱۱ میلیارد تومان به حوزه آموزش و پرورش اختصاص یافته و این نشان دهده عدم توازن و کم کاری در سال‌های گذشته در این زمینه هست.

او گفت علیرغم اینکه در حال حاضر ۲۵ باب مدرسه در شهر سهند وجود دارد، ولی همه آن‌ها به صورت دو شیفته اداره میشود و اگر احداث مدارس جدید ادامه نیابد شاهد سه شیفته شدن مدارس در این شهر جدید خواهیم شد.

رضی منش گفت:ساز مان توسعه و نوسازی به تنهایی قادر به ساخت مدارس جدید در سهند نبوده و لازم است از طریق مشارکت، جذب سرمایه گذار و خیرین مدرسه ساز از ظرفیت آن‌ها در تامین فضا‌های آموزشی و تجهیز آن‌ها استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/ش

کمبود فضای آموزشی دغدغه اصلی آموزش و پرورش در شهر سهند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر