کد خبر: ۷۰۶۲۵۱۰
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷

مدیرکل امور اجتماعی استاندار کردستان گفت: بیش از ۴۶ میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز فضا‌های آموزشی مناطق حاشیه‌ای سطح استان اختصاص پیدا کرده است.

اختصاص بیش از 46 میلیارد ریال برای  تجهیز فضاهای آموزشی  کردستانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، فرانک قدسی اظهار داشت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۸۲ میلیارد و ۵۱۶ میلیون ریال برای سه حوزه آموزش و پرورش، شهرداری و سازمان بهزیستی استان اخذ شد.

او افزود: ۴۶ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال از این میزان اعتبار برای توسعه و تجهیز فضا‌های آموزشی مناطق حاشیه‌ای سطح استان اختصاص پیدا کرده است.

مدیرکل امور اجتماعی استاندار کردستان افزود:در سال جاری و از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تعداد ۱۰۸ مدرسه موجود در نواحی حاشیه استان تجهیز و هوشمند سازی می‌شوند.

قدسی تاکید کرد: بر این اساس ۱۰۸ مدرسه با ۸۰۰ کلاس درس در مناطق حاشیه‌ای ۱۰ شهرستان استان به تجهیزات و فناوری مجهز شده و هوشمند سازی می‌شوند.

او یادآور شد: با توجه به اینکه دانش آموزانی که از مدارس مناطق حاشیه استفاده می‌کنند بدلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توانند از فناوری بهره لازم ببرند لذا این اعتبارات صرفا برای هوشمند سازی مدارس این مناطق اختصاص یافته است.

مدیرکل امور اجتماعی استاندار کردستان اضافه کرد: با استفاده از این میزان اعتبار برای مدارس شناسایی شده تجهیزاتی شامل رایانه، پروژکشن، پرده نمایش، میز معلم، میز دانش آموز و تک صندلی دسته دار تهیه می‌شود.

قدسی با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است، گفت: از مجموع اعتبار یاد شده سه میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال آن به تجهیز فضا‌های ورزشی استان اختصاص یافته است.

او اظهار داشت: از محل این اعتبار سالن‌های ورزشی از جمله احمدپناه، اوراز، تختی، پژوهش و همچنین هشت سالن ورزشی آموزش و پرورش در سه شهرستان از لحاظ امکانات ورزشی تجهیز می‌شوند.

در حال حاضر از سه هزار و ۸۰۰ مدرسه استان، یک هزار و ۷۳ مدرسه نیازمند تخریب و نوسازی بوده که ۲۳۷ مورد از این تعداد خطر آفرین هستند.

در سال تحصیلی جاری ۲۹۰ هزار دانش آموز مقاطع سه گانه (ابتدایی، متوسطه اول و دوم) در سه هزار و ۸۰۰ مدرسه استان کردستان مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/ت

تجهیز فضای آموزشی مدارس مناطق حاشیه ایی کردستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر