کد خبر: ۷۰۶۲۸۶۹
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: پلیس برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر مراسم عزاداری حضرت ابا عبدالله (ع) با هنجارشکنان، برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

پلیس با هنجارشکنان عزاداری ها، قاطع و قانونی برخورد خواهد کردبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،سردار رحیم جهانبخش فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه پلیس در همه مناسبت‌ها تمهیدات ویژه‌ای را اتخاذ می‌کند،گفت: بی‌تردید این تمهیدات در برهه‌ای از زمان از جمله در مراسم سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) برای پلیس یک تکلیف سازمانی و قانونی است.

او با اشاره به اینکه خدمت‌گذاری به خادمان امام حسین (ع) بزرگ‌ترین افتخار برای پلیس به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: پلیس در همه شهرستان‌های استان به خاطر این ایام تمهیدات ویژه‌ای را اتخاذ کرده است.

سردار جهانبخش با تاکید براینکه رویکرد اصلی پلیس در این ایام، حفظ نظم و انضباط شهری و دستجات عزاداری در زمان انجام مراسم است، اظهار داشت: علاوه بر این، امنیت منازل و خودرو‌ها نیز به واسطه تمرکز عاشقان اباعبدالله در مساجد و تکایا، جزو برنامه‌های اولویت‌دار پلیس به‌شمار می‌رود.

او یکی از دغدغه‌های پلیس در ایامی که جمعیت زیادی در هسته مرکزی شهر تمرکز می‌کنند را موضوع ترافیک عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به ترافیکی که پیرامون هیات‌های شاخص از جمله حسینیه اعظم و زینبیه اعظم و سایر هیات‌هایی که در پایتخت شور و شعور حسینی در این ایام به سوگواری سالار شهیدان مشغول هستند، شکل می‌گیرد، اگر این موضوع رعایت نشود باعث قفل شدن معابر و خیابان‌ها خواهد شد، به همین خاطر پلیس راهور و کلانتری‌ها مساعدت‌های خاصی را در این ایام دارند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر اینکه تلاش کرده‌ایم که پیرامون مسیر‌های راهپیمایی با هماهنگی ارگان‌های ذیربط همچون شهرداری، آموزش و پرورش و فرمانداری‌ها، مکان‌هایی را برای پارک خودرو‌ها تعیین کنیم، یادآور شد: علاوه بر مراقب از خودرو‌های پارک شده در محل‌هایی که به همین منظور تعیین شده است، نظم‌بخشی لازم در این زمینه نیز انجام خواهد شد.

سردار جهانبخش در رابطه با پیشگیری از رفتار‌های ناهنجار در این ایام از جمله قمه‌زنی که باعث اثرات توهین‌آمیز نسبت به مذهب متعالی شیعه می‌شود، گفت: انتظار داریم عزاداران در کمال آرامش و در قالب دسته‌های عزاداری همچون حسینیه و زینبیه به عزاداری مشغول شوند.

فرمانده انتظامی استان زنجان در ادامه به بیان اینکه یکی از اقدامات ارزشمند در این ایام اهدای خون است، افزود: در صورت مشاهده با رفتار‌های هنجارشکنانه در حین مراسم عزاداری، برخورد قانونی در این زمینه صورت خواهد گرفت و پلیس در این ایام تلاش مضاعفی در ایجاد نظم و امنیت عزاداران و برگزارکنندگان مراسم داشته و در کنار این تامین امنیت به عزاداری نیز مشغول خواهند بود.
 
انتهای پیام/ن
 

برخورد قاطع  پلیس با هنجارشکنان عزاداری ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر