کد خبر: ۷۰۶۲۹۶۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

استاندار همدان از اجرای ۴۱ طرح بزرگ ملی در زمینه‌های زیر ساخت و تولیدی در این استان خبر داد.

اجرای ۴۱ طرح ملی در استان همدان/ پیش نویسی سند راهبردی حقوق شهروندی در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، استاندار همدان در کارگروه حقوق شهروندی استان با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهور گفت: در تمامی برنامه‌ها توجه به رونق اقتصادی و معیشت مردم باید مورد توجه باشد.

شاهرخی سرعت توسعه استان را بالا دانست و بیان کرد : در تمام نقاط استان ۴۱ طرح ملی در دست اجراست که موجب جهش و توسعه هر چه بیشتر استان خواهد شد.

استاندار همدان از ایجاد سه منطقه ویژه اقتصادی در استان خبر داد و گفت: منطقه آزاد جهان آباد، منطقه فناوری نوین در همدان و شهرک واحد صنفی و بنکداران غرب کشور در دست اجرا است.

او از اجرای برنامه راهبردی استان تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: اجرای این برنامه‌ نیاز به ۱۵ هزارمیلیارد ریال سرمایه گذاری دارد که باید ظرفیت‌ها  و برنامه‌های راهبردی هر منطقه در آن مورد توجه قرار گیرد.

استاندار همدان از پیش بینی ایجاد ۶۰ هزار شغل تا سه سال آینده در استان خبر داد و گفت: ما باید ظرفیت‌های موجود در استان را بررسی و زمینه را برای سرمایه گذاری ایجاد کنیم.

شاهرخی در ادامه افزود:  ۵۵۰ طرح کشاورزی، صنعتی و گردشگری با ۳ هزار میلیارد ریال در استان همدان در دست اجراست.

استاندار همدان خواستار افزایش ظرفیت واحد‌های موجود صنعتی و تولیدی استان شد و گفت: از ۳۰۰ واحد تعطیل شده استان امسال ۲۸ واحد مجدد به چرخه تولید بازگشته است.

او با ابراز خرسندی از فعالیت واحد‌های تولیدی استان علی رغم تحریم‌ها افزود: امسال  برای یک هزار و ۹۸۱ نفر تاکنون در استان شغل  ایجاد شده است.

استاندار همدان  مهمترین سرمایه کشور را مردم دانست و افزود: ما نباید دنبال محدودیت در حقوق مردم و جامعه باشیم و ارتقای نقش آفرینی مردم وظیفه ماست.

شاهرخی از پیش نویس سند راهبردی حقوق شهروندی استان خبر داد و گفت: در این سند وظیفه و عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان مشخص شده است.

استاندار همدان  با توجه به اهمیت نقش احزاب در امنیت و سرمایه اجتماعی استان گفت: در استان ۳۲ حزب شناسنامه دار و  دارای مجوز  فعالیت می‌کنند.

او با تاکید بر اینکه دولت تنهایی توانایی انجام همه امور را ندارد اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید سمن‌ها را از ۲۷۰ سمن به ۴۷۰ سمن در استان رسیده است.

شاهرخی از تشکیل ۱۰۰ سازمان مردم نهاد جدید در استان هم خبر داد و اظهار داشت: بیشتر سمن‌ها در حوزه فرهنگی، معلولین، بانوان و اجتماعی است.

استاندار همدان گفت: هیات‌های اندیشه ورز به ما کمک دادند تا برنامه ریزی برای سمن‌ها و حقوق شهروندی را انجام دهیم.

انتهای پیام/ا

ایجاد اشتغال برای  ۶۰ هزار نفر در استان همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر