کد خبر: ۷۰۶۳۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
ظهره وند در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارشناس مسائل بین الملل گفت: طرف های اروپایی برجام بعد از گام سوم راه سختی پیش رو دارند.

گام‌های بعدی ایران، شرایط برجام را دشوار‌تر می‌کند/گام سوم ایران راه را برای عمل به تعهدات طرف‌های برجامی باز گذاشته است/به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌گام سوم کاهش تعهدات برجام روز گذشته ۱۵ شهریور بنا به دستور رئیس‌جمهور آغاز شد و بر اساس آن سازمان انرژی اتمی مکلف است بر حسب نیاز‌های فنی بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های برجامی فعالیت‌های علمی و پژوهشی هسته‌ای را آغاز کرده و شتاب بخشد.

ابوالفضل ظهره وند سفیر سابق ایران در افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: جمعه ۱۵ شهریور گام سوم کاهش تعهدات ایران آغاز شد و باتوجه به اینکه اقدامات ما همچنان در چارچوب برجام است، درنتیجه  راه برای تعامل و پیگیری مذاکرات در چارچوب برجام باز است.

او افزود: هدف گام سوم ایران برای حفظ برجام و برگرداندن طرف‌های مقابل برای انجام تعهدات شان است و در صورتی که طرف های برجامی  خواستار حفظ این توافقنامه باشند،گام‌های ایران بر آنها فشار بسیاری می آورد.

کارشناس سابق ایران در کابل با اشاره به سفر مدیرکل موقت آژانس انرژی اتمی به تهران، گفت: ایران گزارش های خود را به صورت شفاف ارائه می کند و اظهارات کرنل فروتا  مدیرکل موقت سازمان انرژی اتمی خلاف حرف‌های مرحوم آمانو نخواهد بود.

او ادامه داد: به عقیده من ایران می توانست گام سوم را قوی‌تر و با فشار بیشتری بر روی طرف مقابل بردارد، ولی راهکار و سیاست دولت به صورتی است که طرف‌های مقابل نتوانند آنرا خلاف برجام ارزیابی کنند.

ظهره وند با بیان اینکه گام‌های بعدی ایران، شرایط برجام را دشوار‌تر می‌کند، اظهار کرد: باید گام های بعدی خود را طوری برداریم که به سمت تعادل  بر تعهدات دو طرف حرکت کنیم، چراکه طرف‌های غربی با تعهدات ۴ سال پیش خود فاصله بسیاری دارد.

کارشناس سابق ایران در کابل خاطرنشان کرد: فشار گام سوم ایران در حدی است که  طرف‌های اروپایی برجام را به خوبی متوجه جدیت تهران کرده است و همین امر ما را امیدوار می کند که  غرب اقدامات موثری  در راستای حفظ برجام انجام دهند.

او افزود: گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران تا همین اندازه نشان می دهد که تهران خواستار حفظ برجام است.


بیشتر بخوانید:گازدهی آی‌آر ۶ آغاز شد/ فعلا نیاز به غنی سازی ۲۰ درصد نیست/ مدیرکل موقت آژانس فردا وارد کشور می‌شود + فیلم


انتهای پیام/

گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر