کد خبر: ۷۰۶۴۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون توسعه آموزش و پرورش گفت: با توافق بین استانداری و آموزش و پرورش، اعتبار خرید مدارس پلمپ شده مشخص شد.

6 صبح// چگونگی تعیین اعتبار مدارس پلمپ شده پایتخت/ بررسی جزئیات آیین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریسعلی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تأمین اعتبار برای خرید مدارس پلمپ شده و اختلاف نظرهایی که با بنیاد شهید در این مورد وجود داشت، اظهار کرد: برای حل این مشکل بین استانداری تهران، ادارات کل آموزش وپرورش و بنیاد شهید توافقاتی صورت گرفته تا بر این اساس مدارس اول مهر ماه پذیرای دانش‌آموزان باشند.

او ادامه داد: بر اساس توافقات صورت گرفته آقای محسنی بندپی استاندار تهران، نسبت به تأمین اعتبار خرید مدارس همکاری لازم را داشته باشد و دستور مساعدی از سوی او صادر شده است.

الهیار ترکمن با اشاره به اینکه اعتبارت در نظر گرفته برای خرید مدارس، بار مالی چندانی برای آموزش و پرورش نخواهد داشت، گفت: بر اساس توافق با استانداری از محل درآمدهای این نهاد برای خرید مدارس اقدام خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مالکیت آموزش و پرورش نسبت به این مدارس محرز شده است و باتوجه به این موضوع آموزش و پرورش، از طریق تهاتر یا خرید مشکل این مدارس را برطرف خواهد کرد.


بیشتر بخوانید:‌ پاسخ به سوالات دانش‌آموزی شما


پیگیری استخدام معلمان حق التدریس

معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش در بحث دیگری از صحبت‌هایش درباره مصوبه اخیر هیئت وزیران مبنی بر تصویب آیین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس بیان کرد: از روز چهارشنبه بعد از ابلاغ این مصوبه به آموزش و پرورش رایزنی‌ها برای فرایند استخدام و ظرفیت جذب را آغاز می‌کنیم چرا که تا کنون منتظر تصویب آیین‌نامه بودیم تا سازمان اداری استخدامی مجوزهای لازم را صادر کند.

او بیان کرد: در جزئیات آیین‌نامه تغییراتی نداریم و باید چگونگی اجرا را بعد از بررسی این مصوبه ابلاغی را مدنظر قرار دهیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر