کد خبر: ۷۰۶۴۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

خنیفر در واکنش به هتک حرمت یکی از مسئولان این دانشگاه نسبت به عزاداری ماه محرم اطلاعیه‌ای صادر کرد.

واکنش رئیس دانشگاه فرهنگیان به ماجرای هتک حرمت در این دانشگاهبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته خبری از واکنش یکی از کارکنان دانشگاه فرهنگیان مبنی بر هتک حرمت به مراسم شیرخوارگان حسینی مطرح شد؛ معاون مدیرکل آموزش و پژوهش این دانشگاه در صفحه عمومی اینستاگرام خود این مراسم را کوچک و برای پیشبرد اهداف سیاسی دانسته بود.

به دنبال این موضوع که واکنش‌هایی را به دنبال داشت، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان نسبت به این اقدام پیامی را تحت عنوان «به هتاکان فضای وحشی وبی وطن مجازی در خصوص عاشورای حسینی و آیین سوگواری و اتمام حجت با این هتاکان مستاصل» صادر کرد که مشروح آن در ادامه آمده است:

«بسمه تعالی

شانه العزیز

وَ لَعَنَ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْکُمْ عَنْ مَقامِکُمْ و َاَزالَتْکُمْ عَنْ مَراتِبِکُمُ الَّتى رَتَّبَکُمُ اللهُ فیهاْ

(۱) ساحت قدسی آقا اباعبد الله الحسین وخاندان پاک پیامبر (علیهم آلاف التحیة والثناء)
رفیع‌تر و پاکیزه‌تر از آن است که قلم به مزدان و روغن فکران و مردم فریبان و افساد گران و نیش مداران و بوم صفتان و جاهلان مرکب ویا مرکب جاهلان بخواهند خشی کوچک و تردیدی حقیر بر آن اقیانوس‌های عمود ایستاده بر زمین وارد کنند.

(۲)به برکت نام و رهروی این خاندان فراز گام، هماره تاریخ ۱۴ قرن اخیر را هویت آسمانی گرفته ایم و به این عزت ابدی افتخار می‌کنیم.

(۳) شیعه بودن در عصر بارش فتنه، و وزش قلم‌های مسموم یعنی بصیر بودن و تشخیص رنگ شیطانی ارتداد و پایش منکران حقیقت و رسوایی گروندان به حقه است.به قول آقا امام علی (ع): «فَاقِد البَصَر، فاسِد النَظَر»
کسی که بصیرت وبینش ندارد، نظر و رای اش بی ارزش است.

(۴)دانشگاه شریف فرهنگیان که مفتخر است در نظام تعلیم وتربیت که وارث ۳۶،۰۰۰دانش آموز شهید چهار هزار معلم شهید، ۱۲۰۰دانشجومعلم شهید، ۱۳ هزارمعلم آزاده،  ۱۸ هزار معلم جانباز تقدیم کرده است.

هماره رهرو خط شهادت وایثار بوده وهست و نصب العین این رهروی، قیام مقدس کربلا وحماسه جاودان عاشوراست همچنین حفظ و محافظت از حریم وحرمت و حرم آل الله از هر اسائه ادب است.

(۵) این دانشگاه پاک و شریف به هیچ احدی اجازه تجاسر وتَجَّری به ساحت مقدس خاندان نبوت وطهارت وارزش‌ها ونماد‌های مقدس و خون شهدا و اجازه اسائه ادب به کوچکترین جزء قرآن کربلا یعنی علی اصغر (علیه السلام) که نماد معصومیت تاریخ انسانهاست را نخواهد داد وبر سر این آرمان‌ها وارزش‌ها و خطوط قرمز خویش با هیچ احدی مماشات نخواهیم کرد.

(۶) عزت و هیبت و شرف انسانی و آسمانی ما شیعیان از خاندان پیامبر نشات می‌گیرد و تاسی و انرژی و اتحاد و همدلی و رشادت و شهامت وشهادت را از این خاندان کسب کرده‌ایم و ساحت شان پاک‌تر از آن است که مذبذبینی بی اعتقاد بخواهند با قلم‌های سمی بزک شده گرد وخاکی بکنند وهماره تاریخ جز رسوایی، وطرد منفعتی از این تجاسر‌ها نبردند.

(۷) قرن‌هاست نام مولایمان حضرت امام حسین (ع) و طریق ذلت شکن این امام، عامل انسجام و وحدت آفرینی وجلای روح وروان ماست و تمام فِرَق و ادیان به داشتن این امام و آرمان جاودان ما شیعیان غبطه می‌خورند.

(۸) تعظیم شعائر اهل البیت (علیهم السلام) امری جاودانه است و اذعان می‌دارد که بزرگترین شب تاریخ انسانها، شب عاشورای حسینی است و باید تا ابدیت تاریخ جزء جزء آن پاس داشته شود.

(۹) در طول تاریخ شیعه، در جامه‌های مختلف و مناصب رنگارنگ قلم به مزدانی از قبیله رنگرزان و خردسوزان و کینه توزان و عقل قوزان و اخگرافروزان و پاپوش دوزان در تخریب واقعه طف سال ۶۱ هجری عمر فرسودند و آتشِ سَمِّ قلم افروختند و تلخینه وجاهلانه و ناشیانه سخن راندند و هیچ طَرفِی نبستند و ذلت دنیا وسوء عقبی خود را دیدند وچیدند و خریدند که هماره به عدم و فراموشی رسیدند.

(۱۰) دنیا مملو از عبرت هاست و متاسفانه کجروان و بی خردان کج اندیش، قصد عبرت گیری ندارند
و به قول آقا امیرالمومنین (ع)» «مَا أَکْثَرَ الْعِبَرَ وَ أَقَلَّ (قلة) الِاعْتِبَارَ (حکمت ۲۸۹)

چه بسیار است عبرت‌ها و پند‌ها (از روزگار و پند دهندگان) و چه کم است پند پذیرفتن اما این جماعت کج اندیش بدانند که شوخی و سخره و توهین به ساحت قدسیان الهی و خاندان نبوی وبالاخص مقدسات آیینی وشعائر دینی و مذهبی عاقبت سختی در دنیا و آخرت برایشان رقم خواهد زد.
فاعتبروا
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
مصادف با ۸ ماه محرم الحرام ۱۴۴۱ ه. ق»

انتهای پیام/

واکنش به مسئول  هتاک دانشگاه فرهنگیان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
عالی بود. فضای مجازی به هر کوته فکری اجازه جولان داده و هر کوته فکری خود را شایسته اظهار نظر در مورد چیزهایی کرده که در قدرت فهم او نیست.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر