کد خبر: ۷۰۶۴۵۳۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶

مهم‌ترین حوادث امروز ۱۷ شهریورماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز یکشنبه ۱۷ شهریورماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

انهدام باند بزرگ مواد مخدر در شیراز

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فارس از انهدام باند ۵ نفره قاچاقچیان و کشف ۶۰ کیلو تریاک در بازرسی از خودرو سمند آنان خبر داد.

سرهنگ عبدالله خسروانی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پی اقدامات تخصصی، از فعالیت یک باند بزرگ و مسلح برای جا به جایی تریاک با استفاده از خودرو‌های تیزرو در محور‌های فرعی شهرستان شیراز با خبر شدند.

او افزود: پس از چند هفته اقدامات فنی، ماموران محل تردد خودرو متعلق به این باند را شناسایی کردند که قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران به سمت محور‌های فرعی متواری شدند.

سرهنگ خسروانی با بیان این که ماموران جان بر کف با سرعت عمل و تدبیر مناسب موفق شدند خودرو سمند متعلق به قاچاقچیان در حالی که سرنشینان مسلح به اسلحه کلاش بودند را در یک عملیات ضربتی توقیف کنند، اضافه کرد: در بازرسی از آن خودرو، میزان ۶۰ کیلو تریاک، یک قبضه اسلحه جنگی کلاش و تعددای مهمات مربوطه کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به اینکه در این خصوص ۵ نفر قاچاقچی دستگیر شدند، تصریح کرد: متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.

کودک ۵ ساله در آتش توهم سوخت

فرمانده انتظامی شهرستان فسا از دستگیری عامل آتش سوزی منزل مسکونی که موجب فوت کودک ۵ ساله شده بود، خبر داد.

سرهنگ فرج رستمی فرمانده انتظامی شهرستان فسا کرد: در پی آتش سوزی منزلی مسکونی در یکی از روستا‌ها و سوختگی شدید منجر به فوت کودک ۵ ساله، رسیدگی به پرونده با دستور مقام قضائی در پلیس آگاهی شهرستان آغاز شد.

او افزود: شواهد موجود حاکی از عمدی بودن آتش سوزی داشت که ماموران در تحقیقات خود با اقدامات اطلاعاتی و فنی به یکی از همسایگان سابق منزل شاکی مظنون شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با دستور مقام قضایی فرد مذکور دستگیر که در مواجهه با مدارک و ادله پلیس به آتش سوزی منجر به فوت فرزند شاکی و همچنین وارد شدن خسارت به منزل او در دفعات متعدد طی ۳ سال اخیر اعتراف کرد.

سرهنگ رستمی با بیان اینکه متهم پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا شد، گفت: اوعلت اقدامات غیر انسانی خود را توهم ناشی از مصرف مواد مخدر عنوان کرده است.

۳ کشته و مصدوم در واژگونی وانت نیسان

رئیس پلیس راه شمال فارس گفت: بر اثر واژگونی یک وانت نیسان در محور ممسنی، ۲ نفر در دم فوت و یک نفر نیز مجروح شد.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمال فارس اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره حادثه رانندگی در محور روستایی گورک شهرستان ممسنی، بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند.

او تصریح کرد: ماموران در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند یک وانت نیسان با ۳ سرنشین در این محور در حرکت بوده که واژگون و بر اثر آن ۲ نفر از سرنشینان در دم فوت کرده و راننده مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

سرهنگ دهقانی بیان کرد: کارشناسان، بی احتیاطی راننده ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه را علت وقوع این حادثه رانندگی اعلام کرده‌اند.

آتش به جان ۷ هکتار از مراتع طبیعی هزار بلوط افتاد

فرمانده انتظامی ممسنی از آتش سوزی ۷ هکتار از مراتع و جنگل‌های واقع در منطقه هزار بلوط آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد هاشم قسام فرمانده انتظامی ممسنی گفت: مأموران انتظامی این شهرستان از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع طبیعی منطقه هزار بلوط مطلع شدند.

او ادامه داد: بلافاصله ماموران در محل حاضر و مشاهده کردند این مراتع بنا به عللی نامعلوم طعمه آتش شده و در حال سوختن است.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با بیان اینکه با تلاش عوامل انتظامی، اداره منابع طبیعی، آتش نشانی، بسیج و اهالی محل پس از ساعت‌ها تلاش حریق مهار شد، تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان مربوطه در این آتش سوزی، ۷ هکتار از منابع و مراتع طبیعی از بین رفته و سوخته است.

توقیف بیش از ۱۵۰ کیلو تریاک در نی ریز

فرمانده انتظامی نی‌ریز از کشف ۱۵۱ کیلو تریاک و دستگیری ۲ قاچاقچی حرفه‌ای در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدخالد یوسفی فرمانده انتظامی نی‌ریز بیان کرد: به منظور تشدید اقدامات انتظامی و برخورد جدی با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران انتظامی شهرستان نی‌ریز از انتقال مقادیری تریاک توسط یک سواری پراید در محور‌های خاکی و فرعی مطلع شدند.

او افزود: موضوع در دستور کار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت و پس از هماهنگی قضائی و برنامه‌ریزی دقیق، محور مورد نظر به طور نامحسوس تحت کنترل و مراقبت قرار گرفت و ماموران موفق شدند در یک عملیات ضربنی یک سواری پراید را شناسایی و توقیف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نی‌ریز با اشاره به این که ماموران موفق شدند در بازرسی از خودرو پراید، مقدار ۱۵۱ کیلو تریاک کشف کنند، تصریح کرد: در این خصوص ۲ نفر قاچاقچی دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.

کشف ۱۸۰ رأس گوسفند میلیاردی در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی گفت: یک کامیون توقیف و در بازرسی از آن، ۱۸۰ رأس گوسفند قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال کشف شد.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی ممسنی گفت: مأموران انتظامی یگان امداد این شهرستان، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در یکی از محور‌های مواصلاتی، به یک کامیون حامل احشام مظنون و آن را متوقف کردند.

او با بیان این که در بازرسی از این خودرو، ۱۸۰ راس گوسفند قاچاق کشف شد، افزود: ارزش احشام مکشف شده برابر نظر کارشناسان، ۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با اشاره به این که در این خصوص یک نفر دستگیر شد، تصریح کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شد.

کشف بیش از ۴۰ کیلو تریاک در صندوق عقب پژو

فرمانده انتظامی فسا از توقیف یک سواری پژو ۴۰۵ و کشف ۴۶ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک خبر داد.

سرهنگ فرج رستمی فرمانده انتظامی فسا بیان کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در هنگام کنترل خودرو‌های عبوری، به یک پژو ۴۰۵ که رفتار‌های مشکوکی داشت مظنون که راننده خودرو به محض مشاهده ماموران متواری شد.

او افزود: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز خودرو توسط ماموران متوقف و در بازرسی از آن ۴۶ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک که در صندوق عقب بود کشف و یک نفر قاچافچی دستگیر شد.

سرهنگ رستمی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد، تصریح کرد: پلیس به منظور برخورد با قاچاقچیان و مبارزه با این پدیده شوم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/چ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر