کد خبر: ۷۰۶۴۶۴۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد گفت: شهرستان تفت به دلیل برخورداری از شرایط آب و هوایی مناسب مورد طمع زمین خواران قرار گرفته است.

ییلاقات تفت زیر پای زمین خواران رنگ می بازدسرهنگ مهدی مختومی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: شهرستان تفت به دلیل برخورداری از شرایط آب و هوایی مناسب و طبیعتی بکر مورد طمع زمین خواران قرار گرفته است و زمین خواران از راه های مختلفی زمین های این شهرستان و بویژه زمین های مناطق ییلاقی را به تصرف خود در آورده اند.

سرهنگ  مختومی افزود: در سال گذشته  نیرو‌های یگان حفاظت بیش از۷۳۳ هکتار از اراضی ملی شهرستان تفت را در قالب تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و اجرای احکام قضایی، از زمین خواران باز پس گرفته شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اضافه کرد: با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره، همچنین در چهارماهه ی نخست امسال نیز بیش از یک هکتار از اراضی ملی که از سوی افراد سودجو و فرصت طلب به صورت غیرقانونی تصرف شده بود، با هماهنگی قضایی و مردم خلع ید شد.

او با بیان اینکه بیشتر دست درازی‌ها به اراضی ملی در مناطق ییلاقی استان صورت گرفته است، اظهارداشت: پس از تفت، شهرستان های مهریز، خاتم و ابرکوه به ترتیب مناطقی هستند که بیشترین تصرفات را به علت شرایط آب و هوایی مساعد دارند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تصرف، تخریب، دیوارکشی و گودبرداری اراضی ملی از طریق شماره تماس رایگان به ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اعلام کنند.

انتهای پیام/ غ

طمع زمین خواران به ییلاقات شهرستان تفت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر