کد خبر: ۷۰۶۴۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: بازی با تیم ملی هنگ کنگ برای ملی پوشان ایران کم استرس خواهد بود.

هومن افاضلی کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ارزیابی اش از بازی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم ملی هنگ کنگ در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار کرد: به هر حال این اولین بازی رسمی تیم ملی با هدایت ویلموتس است و تیم ملی مسیر آسانی برای حضور در جام جهانی شروع کرده است. سطح تیم هنگ کنگ از لحاظ مربی و بازیکن قابل مقایسه با تیم ملی کشورمان نیست و ویلموتس می‌تواند در شرایط آرام تری نسبت به بازیکنان تیم ملی شناخت پیدا کند.  

او درباره تیم ملی هنگ کنگ حریف تیم ملی ایران بیان کرد: هنگ کنگ تیم قابل اعتنایی نیست و سوابقش در این چند سال نشان می‌دهد که حرفی برای گفتن ندارد و تیم ملی کشورمان شرایطش بهتر از حریفش است. اگر در شرایط عادی فقط فوتبال خود را ارائه بدهیم به طور حتم برنده این دیدار می‌شویم. به هر حال این بازی کم فشار و کم استرس برای تیم ملی کشورمان است و بازیکنان ما با همه توان خود باید برابر هنگ کنگ بازی کنند تا پیروز این بازی باشند.


بیشتر بخوانید: شگرد جدید ویلموتس در تیم ملی فوتبال ایران/ سلام به فوتبال هجومی


تیم ملی نیازی به تغییرات وسیع ندارد

افاضلی درباره اینکه تغییرات زیادی در تیم ملی کشورمان رخ نداده است، بیان کرد: به نظرم با این شرایط تیم ملی نیازی به تغییرات وسیع ندارد و ویلموتس بعد از شناخت لازم می‌تواند تغییراتی انجام بدهد. در حال حاضر سرمربی و بازیکنان تیم ملی در حال شناخت هم قرار دارند و تغییرات در ترکیب تیم ملی در این مرحله جایز نیست و اساس تیم ملی باید حفظ شود. البته یکی، ۲ مهره جدید در لیست تیم ملی هستند، اما شاکله اصلی حفظ شده است.  

کارشناس فوتبال درباره اینکه چه زمانی باید تیم ملی پوست اندازی کند، بیان کرد: پوست اندازی تیم ملی مرحله درازمدتی را طی می‌کند و زمانی که ویلموتس اطلاعات کافی از بازیکنان بدست آورد و بازی‌های لیگ برتر کشورمان را زیر نظر گرفت و نفرات جدید را شناسایی کرد در آن صورت می‌تواند تیم ملی را جوانتر کند. در حال حاضر تیم ملی در مرحله شناخت متقابل بین سرمربی و بازیکنان قرار دارد.  

برخی از مربیان جلسه با ویلموتس را جدی نگرفتند 

افاضلی درباره اینکه جلسه مربیان با ویلموتس سازنده است، گفت: اگر این جلسات از حالت تعارف خارج شود و مسائل فنی در آنجا بررسی  شود و اشکالات و نیاز‌های یکدیگر را مطرح کنند و شکل عملی این جلسات پیدا کند در آن صورت برگزاری چنین نشست‌هایی خوب است. همچنین اگر باشگاه‌ها از تیم ملی حمایت کنند و بازیکنانشان را در اختیار سرمربی تیم ملی قرار بدهند برگزاری جلسات هم اندیشی مفید است در غیر این صورت اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. به هر حال برخی از مربیان با توجه به اینکه در سال‌های گذشته برگزاری جلسه با سرمربی تیم ملی حالت تعارف داشت به همین دلیل امسال هم این جلسه را جدی نگرفتند و شرکت نکردند.  


بیشتر بخوانید: ملی پوشان فوتبال ایران آماده دیدار مقابل هنگ کنگ


کارشناس فوتبال درباره عملکرد ویلموتس بیان کرد: به نظرم قضاوت درباره عملکرد ویلموتس زود است و باید نزدیک یک سال با تیم ملی کار کند تا بتوانیم درباره این مربی نظر بدهیم. به هر حال روند کاری ویلموتس به صورتی است که در بازی‌های مقدماتی جام جهانی به چالش کشیده نمی‌شود.  

او درباره اینکه برخی از تیم‌ها مشکلات مالی دارند، تصریح کرد: همانطور که بیان کردم مسائل مالی  بزرگترین چالش تیم‌های لیگ برتری  است و اگر راه حلی برای این موضوع اندیشیده نشود فوتبال ما به حالت آماتور گونه در می‌آید.  

خصوصی سازی سرخابی ها عملی نمی شود 

افاضلی درباره وضعیت خصوصی سازی سرخابی‌ها بیان کرد: ساختار ورزش ما دولتی است و قوانین خصوصی سازی باید برای همه تیم‌ها اجرا شود نه اینکه فقط برای ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس باشد. به هر حال خصوصی سازی سرخابی‌ها عملی نمی شود  و ایده آل برای این ۲ تیم نیست.  

او درباره اینکه تعطیلات لیگ برتر به نفع تیم هاست یا نه! اظهار کرد: وقفه در لیگ برتر برای برخی از تیم ها که شرایط خوبی دارند مفید نیست اما یکسری از تیم ها شرایط خوبی ندارند و باید از تعطیلات به خوبی استفاده کنند تا بتوانند در لیگ به موفقیت دست یابند. به هر حال طبیعی است که تعطیلات لیگ باعث نمی شود برخی از تیم ها که شرایط خوبی دارند خوشحال شوند. 

کارشناس فوتبال درباره عملکرد تیم‌های لیگ برتر در ۲ هفته اول این رقابت‌ها گفت: ارزیابی لیگ برتر نیاز به زمان دارد چرا که تیم‌ها فرم ایده آل خود را بدست نیاوردند و ۷، ۸ هفته طول می‌کشد تا عیار تیم‌ها مشخص شود.  


بیشتر بخوانید: تیم ملی فوتبال ایران درصدد ثبت هفتمین شروع رویایی با ویلموتس


انتهای پیام/ 

اظهارات کارشناس فوتبال کشورمان درباره دیدار ایران و هنگ کنگ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر