کد خبر: ۷۰۶۴۸۹۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۷
مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران خبرداد:

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران گفت: از محرم سال گذشته تاکنون هیئت‌های عزاداری شهر یزد ۲۸ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، سیدحسن حسینی مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران گفت: از محرم سال گذشته هیئت‌های عزاداری شهر یزد علاوه بر برگزاری مراسم عزاداری و طبخ و توزیع نذری در طول دهه اول محرم، ۲۸ میلیارد تومان نیز طی یک سال گذشته برای انجام امور عام المنفعه و رسیدگی به نیازمندان کمک کردند.

حسینی افزود: این مبلغ توسط هیئت‌های عزاداری و بانیان روضه به خدمات عام المنفعه از قبیل تهیه جهیزیه، آزادی زندانیان، کمک به سیل زدگان، کمک به ساخت مراکز آموزشی، ورزشی، علمی و ...، کمک به زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست اختصاص یافته است.

او با بیان اینکه این موضوع در اجتماع بزرگ عاشوراییان یزد در حسینیه امیرچقماق مطرح شد، خاطرنشان کرد: در سال جاری این میزان کمک توسط هیئت‌های عزاداری یزد به طور قطع افزایش خواهد یافت.

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران با اشاره به هجمه‌هایی که در فضای مجازی توسط برخی معاندان در مورد صرف هزینه‌های عزاداری برای نیازمندان مطرح می‌شود، افزود: بانیان روضه و روسای هیئت‌های مذهبی خود همواره در امور خیر پیشگام و دستگیر نیازمندان و فقرا بوده اند و این رقم نیز در همین راستا جمع آوری شده است.

حسینی یادآور شد: رقم جمع آوری شده توسط هر هیئت صرف امور عام المنفعه در محل فعالیت همان هیئت خواهد شد.

او بیان کرد: برگزاری مراسم روضه اباعبدالله الحسین (ع) هیچ منافاتی با کمک به نیازمندان ندارد و اتفاقا خود زمینه ساز رسیدگی به نیازمندان و فقرای جامعه است.

حسینی تصریح کرد: در یزد گاه به اندازه ۱۰ برابر آنچه برای برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) هزینه می‌شود، صرف فقرا و نیازمندان می‌شود.

انتهای پیام/ غ

کمک ۲۸ میلیارد تومانی هیئت‌های عزاداری یزد به نیازمندان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر