رئیس رسانه ملی:

مراسم تاسوعای حسینی از ۴۰۰ نقطه کشور به صورت زنده پوشش داده شد

رئیس رسانه ملی گفت: مراسم تاسوعای حسینی از ۴۰۰ نقطه کشور مستقیم و زنده از شبکه‌های مختلف رسانه ملی پخش شده است.

بمراسم تاسوعای حسینی از ۴۰۰ نقطه کشور به صورت زنده پوشش داده شده گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر علی عسکری امروز در حاشیه بازدید سرزده از استودیو‌های پخش شبکه‌های مختلف سیما و صدا؛ هدف از این بازدید را تقدیر و تشکر از همکاران رسانه ملی بیان کرد و گفت: امروز در تاسوعای حسینی همکاران من در بخش‌های مختلف صدا و سیما، خبرگزاری صدا وسیما و همه استان‌های کشور تلاش کردند تا گوشه‌هایی از حضور عظیم مردم در عزاداری اباعبدالله الحسین را برای مردم روایت کنند و این حجم فعالیت در روز عاشورای حسینی نیز با تلاش بیشتر دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه به تصویر کشیدن همه زوایای این شور حسینی در قاب دوربین قطعا امکان پذیر نیست افزود: انعکاس حضور، عظمت، شور و بصیرت ملت ایران و ایام محرم و صفر، نمادی از روحیه مقاومت ملت ایران است و دشمنان ایران اسلامی‌با مشاهده این حضور به خوبی درک می‌کنند چرا همواره بازنده رویارویی با ملت ایران هستند.

عسکری انعکاس حضور مردم ایران در مراسم عزای حسینی را در سطح داخلی و منطقه‌ای از طریق شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی زمینه ساز گشایش دریچه‌های جدید در برابر ملت‌های مسلمان تحت ستم جهان دانست و افزود: بیان ماجرای اباعبدالحسین و ترویج فرهنگ عاشورا درس بزرگی برای همه ملت هاست، زیرا تاسی از فرهنگ حسینی، فتح باب جدیدی برای آن‌ها خواهد بود.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه رسانه ملی هم همگام با همه عاشقان حسینی، مرثیه خوان و عزادار اباعبدالله الحسین است ابراز امیدواری کرد صداوسیما بتواند خادم خوبی برای خادمان اباعبدالحسین باشد.

عسکری از تدارک وسیع رسانه ملی برای پوشش حماسه بزرگ اربعین حسینی خبر داد و افزود: مقدمات لازم برای انعکاس و ثبت این حرکت عظیم ملت‌های آزاده جهان در اربعین حسینی در رسانه ملی فراهم شده است و ما تلاش می‌کنیم امسال با تدارک وسیع تر، این راهپیمایی عظیم را که همواره نظام سلطه سعی کرده است آن را پنهان کند به بهترین شکل به تصویر بکشیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته، رسانه ملی حماسه حضور عظیم اربعین حسینی را از ۵۰ نقطه با استقرار سیستم‌های ارسال زنده تصاویر (اس. ان. جی) پوشش تصویری داد و امسال نیز روایتگر این حضور برای جهانیان خواهیم بود.

عسکری گفت: رسانه ملی در سالجاری تلاش کرد تا در کنار شور حسینی بسترساز بصیرت، غیرت و شعور حسینی نیز باشد و در این راستا با همکاری روحانیون معظم و مداحان اهل بیت (ع) ویژه برنامه‌های خاصی تهیه و تولید شده است.

انتهای پیام/

بازدید سرزده رئیس رسانه ملی از استودیوهای تلویزیونی ویژه برنامه های محرم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار