کد خبر: ۷۰۶۵۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵

مراسم عاشورای حسینی امروز با حضور گسترده مردم و سیاسیون افغانستان در نقاط مختلف این کشور برگزار شد.

عبدالله: روز عاشورا مظهر وحدت مردم افغانستان استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم عاشورای حسینی امروز با حضور گسترده مردم و سیاسیون افغانستان در نقاط مختلف این کشور برگزار شد.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی دولت افغانستان در مراسم گرامیداشت از روز عاشورا در غرب کابل اظهار داشت: روز عاشورا در افغانستان مظهر وحدت مردم افغانستان و شیعه و سنی است؛ هر چه قدر دشمنان در گذشته کوشیدند تا تفرقه را در بین مردم ترویج کنند، اما مردم بیدار ما از این روز با وحدت تجلیل می‌کنند.

عبدالله افزود: امروز در سراسر جهان، صدها میلیون مسلمان از این روز بزرگ و کارنامه‌ امام حسین (علیه السلام) تجلیل می‌کنند.

رئیس اجرائی دولت افغانستان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور اضافه کرد: امیدواریم به برکت این ماه نوحه و عزاداری، آرزوی دیرینه مردم که تحقق صلح سرتاسری و دوامدار و برگزاری انتخابات عادلانه و همه‌شمول است تحقق یابد و شهروندان ما در سایه آرامش و امنیت گام‌های مطمئن را در راستای توسعه و رفاه بردارند.

وی همچنین به حوادث روز گذشته و تجلیل هواداران احمدشاه مسعود از هفته شهید نیز اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه حوادثی را در شهر کابل داشتیم که تاسف بار بود؛ ما گشت‌وگذارهای مسلحانه و فیرهای هوایی را به هیچ عنوان قبول نداریم و غیرمجاز است، اما برخورد قطعات خاص پلیس با برخی از شهروندان غیرانسانی و غیرمسلکی بود و باید به این روش خاتمه داده شود.

این در حالی است که فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز گذشته اعلام کرد که یک سرباز در چهارراهی ترافیک شهر کابل با شلیک مستقیم گلوله از سوی افراد مسلح غیر مسئول کشته شده است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر