کد خبر: ۷۰۶۶۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌ اگزماینر در گزارشی نوشت فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران روند فروپاشی را آغاز کرده است.

روزنامه آمریکایی: روند فروپاشی فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران آغاز شده استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌ اگزماینر پس از اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در عزل جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و با اشاره به عدم موفقیت دولت ترامپ در توقیف نفتکش ایرانی، نوشت فشار حداکثری دولت آمریکا علیه ایران روند فروپاشی را آغاز کرده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه سیاست دولت ترامپ در زمینه امنیت ملی انسجام خودش را از دست داده، نوشت: اخراج بولتون شکاف‌های فزاینده در سیاست خارجی ترامپ را پر نخواهد کرد.

واشنگتن‌ اگزماینر همچنین به شکست سیاست‌های ترامپ در قبال کره شمالی و روسیه اشاره کرده است.

ساعتی پیش دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری اعلام کرد مشاور امنیت ملی کاخ سفید را به دلیل اختلاف نظر با خود برکنار کرده است.

روزنامه واشنگتن پست پیش از این نوشته بود، بولتون از مذاکرات حساس افغانستان کنار گذاشته شد و علت آن ترس و نگرانی از افشای برخی اطلاعات از سوی بولتون و درگیر شدن او با رئیس‌جمهور بوده است. همچنین در گزارش‌ها آمده بود که بولتون نه در نشست اخیر ترامپ با کیم جونگ اون و نه در نشست ترامپ با یک مقام ارشد کره شمالی حضور نداشت. بولتون پیش از آنکه مشاور امنیت ملی آمریکا شود نیز از اقدامات نظامی پیشگیرانه علیه کره شمالی دفاع کرده بود و از آغاز روند دیپلماتیک با این کشور هراس زده شده بود. نظرات بولتون موجب خشم کره شمالی شده و باعث شده بود ترامپ او را کم کم از مذاکرات با کره شمالی کنار بگذارد.

این اختلاف نظر ترامپ و بولتون در موضوع سوریه هم مشهود بود. در حالی که بولتون موافق ماندن نیرو‌های نظامی آمریکا در سوریه بود ترامپ از برنامه اش برای خروج نیرو‌ها از این کشور خبر داده بود. هر چند این برنامه تاکنون اجرا نشده است. این اختلافات در مسئله افغانستان و گفت‌وگو با طالبان نیز وجود دارد. از منظر خارجی نشانه‌های حاکی از کنار گذاشتن بولتون از جلسات مهم، به همتایان جهانی او این موضوع را القا کرده بود که ارتباط برقرار کردن با او ارزشی ندارد و همین می‌تواند که آن‌ها را به سوی ارتباط مستقیم با ترامپ سوق دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر