کد خبر: ۷۰۶۶۱۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹

هزاران نفر از ارادتمندان به اهل بیت از ملیت‌های مختلف و به زبان‌های گوناگون، در قالب دسته‌های عزاداری در بزرگترین راهپیمایی روز عاشورا در خیابان‌های مرکزی لندن شرکت کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، هزاران نفر از شیعیان و شیفتگان حضرت سید الشهدا (ع) از ملیت‌های مختلف و به زبان‌های گوناگون، در قالب دسته‌های عزاداری در راهپیمایی روز عاشورا مسیر بیش از چهار کیلومتری هاید پارک لندن تا مجمع اسلامی جهانی در انگلیس را طی کردند تا فلسفه نهضت حسینی و قیام عاشورا هر چه بیش‌تر به جهانیان عرضه شود.

در تجمع سوگواران حسینی و پیش از آغاز حرکت دسته‌های عزاداری، سخنرانان درباره قیام ابا عبدالله الحسین (ع) و اهداف آن امام بزرگوار به منظور حفظ قرآن و دین و امر به معروف ونهی از منکر سخن گفتند.

در این راهپیمایی جوانان و دختران و زنان مسلمان و نیز کودکان و نوجوانان در سایه وحدت حسینی حضور گسترده یافتند و پرچم‌های سنتی مزین به نام امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را در طول مسیر راهپیمایی به اهتزاز در آوردند.

ارادتمندان اهل بیت (ع)، در خیابان‌های مرکزی پایتخت انگلیس ندای الله اکبر، یاحسین، یا ابوالفضل، لبیک یا حسین و هیهات من الذّله سردادند تا نشان دهند روح نهضت حسینی در بستر زمان جاری است.

یکی از ویژگی‌های مراسم محرم در انگلیس، توجه عزاداران، به ویژه جوانان شیعه به معرفی حضرت امام حسین (ع) به غیر مسلمانان و توشیح ابعاد نهضت عاشوراست. تهیه و توزیع پیام‌هایی به زبان انگلیسی درباره چرایی و چگونگی قیام اباعبدالله (ع) و نیز تشریح فرهنگ عاشورا، از وظایفی است که بر دوش جوانان شیعه است.

مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مسیر راهپیمایی به زبان‌های فارسی، عربی، اردو و انگلیسی برای عزاداران حسینی (ع) نوحه سرایی کردند و جهان شمول بودن فرهنگ عاشورا را به نمایش گذاردند.

علاوه بر هموطنان ایرانی مقیم لندن، حضور شیعیان افغانستانی، انگلیسی، عراقی، آذربایجانی، پاکستانی، لبنانی و بحرینی در این مراسم بسیار چشمگیر بود.

مرکز اسلامی انگلیس، مجمع اسلامی جهانی، مسجد آیت الله خویی و مجمع امام حسین (ع) از جمله مراکز اصلی حضور عزاداران حسینی از ملیت‌های مختلف در شهر لندن است و امشب نیز برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت شام غریبان در این مراکز برگزار شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر