کد خبر: ۷۰۶۶۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
یونس قانونی:

یونس قانونی ضمن ابراز تاسف از شکست مذاکرات صلح آمریکا و طالبان، از روند 9 ماهه این مذاکرات انتقاد کرد.

مذاکرات صلح آمریکا و طالبان شفاف نبود و تمام مردم افغانستان در آن نقش نداشتبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، یونس قانونی، از سیاسیون مطرح افغانستان طی سخنانی در ولایت هرات تاکید کرد که روند صلح گمشده مردم افغانستان است اما این روند باید بر مبنای جمهوریت باشد نه اعاده امارت.

وی که به همراه برخی چهره های سیاسی از جمله عطا محمد نور، احمد ولی مسعود، جنرال بسم الله محمدی به ولایت هرات سفر کرده و میهمان امیرمحمد اسماعیل خان، رهبر جهادی جنوب – غرب افغانستان است افزود: دستاوردهای سال های اخیر افغانستان که منجر به رشد جوانان، شکل گیری نظام جدید و پیشرفت مردم شده است، نباید قربانی صلحی نادرست شود.

قانونی ضمن ابراز تاسف از شکست مذاکرات صلح آمریکا و طالبان، در انتقاد به روند 9 ماهه این مذاکرات گفت: توقع این بود تا مذاکرات صلح به صورت شفاف و عاری از تاریکی باشد و تمام مردم افغانستان در آن نقش داشته باشند.

به گفته وی، توقف مذاکرات صلح آمریکا و طالبان می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کرده و ما را به سمت نگرانی‌های بیشتر ببرد زیرا در صورت توقف دوامدار مذاکرات صلح، در آینده شاهد گروه بندی‌ها و افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی خواهیم بود که این هیچگاه خواسته مردم افغانستان نبوده است.

این چهره سرشناس سیاسی افغانستان همچنین درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور گفت: انتخاباتی که افغانستان را به سمت تقابل‌های سمتی و قومی ببرد، چطور می‌تواند خبر خوشی برای مردم افغانستان باشد؟ این انتخابات نمی‌تواند سرنوشت و آینده افغانستان را به مطلوبیت برساند.

گفتنی است که عطا محمد نور، رئیس اجرائی حزب جمعیت اسلامی نیز طی سخنانی در ولایت هرات خواستار تحریم انتخابات شد و تاکید کرد که ما خودمان صلح را می آوریم.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر