کد خبر: ۷۰۶۶۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰

کمک فنر‌ها نقش اساسی در ایمنی خودرو دارند، اما امروزه توجه کمتری به این بخش می‌شود و سلامت فرمان، چرخ‌ها و ترمز‌ها در اولویت هستند.

اهمیت کمک فنر‌ها در خودرو چیست؟ / چگونگی عیب یابی کمک فنر‌هابه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رانندگان به نقایص کمک فنر‌ها که یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های خودرو است توجهی نمی‌کنند.

جالب است بدانیم در صورت خرابی کمک فنر‌ها ضریب فرسودگی سایر قطعات خودرو نیز افزایش می‌یابد. این قطعات شامل: ۱-فنر تعلیق ۲-جعبه فرمان ۳-دیفرانسیل ۴-لاستیک چرخ‌ها ۵-بلبرینگ چرخ‌ها ۶-گیربکس ۷-سیستم تعلیق ۸-مجموعه سیبک‌های فرمان هستند.

به منظور ایمنی بیشتر، اطلاعات ذیل میتواند دید بهتری در خصوص شناخت و تشخیص خرابی‌های کمک فنر ارائه کند.

۱ - اگر کمک فنر نشتی دارد حتما باید تعویض شود.

۲ - بالا و پایین رفتن خودرو به خصوص اگر جاده ناهموار باشد و یا شیرجه رفتن خودرو در حین ترمز‌های شدید ممکن است به دلیل خرابی کمک فنر‌ها باشد.

۳ - اگر در سر پیچ خودرو بیش از حد بپیچد به نحوی که راننده برای کنترل آن باید تلاش بیشتری کند این روند می‌تواند از خرابی کمک فنر باشد.

۴ - اگر چرخ‌ها روی جاده بالا و پایین روند ممکن است از فرسودگی فنر‌ها و کمک‌ها باشد.

۵ - اگر خودرو روی جاده حالت بی ثباتی پیدا کند، ممکن است از فرسودگی از کمک فنر‌ها باشد و این امر ایمنی اتومبیل را شدیدا تهدید می‌کند.

۶ - بار کردن خودرو بیش از ظرفیت آن عامل مهمی در ضیعف شدن سیستم تعلیق از جمله کمک فنر‌ها می‌شود. اگر سرعت متناسب با جاده و بار نباشد باعث شکسته شدن اتصالات می‌شود که در نتیجه نا امن بودن خودرو و سرنشینان حتمی است.

۷ - اگر اتومبیل شما به یک سمت کشیده می‌شود سیستم تعلیق را که شامل تایرها، فنر‌ها و کمک فنر‌ها است را توسط افراد مجرب مورد بازدید قرار دهید تا نسبت به تعمیر و تنظیم هندسه چرخ‌ها با دستگاه الکترونیک اقدام شود.

۸ - تایر‌های فرسوده و جویده شده نشانگر عیب در سیستم تعلیق به خصوص در کمک فنرهاست که پس از آزمایشات نسبت به تعمیر و یا تعویض آن‌ها اقدام شود.


منبع:خودروکار

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر