کد خبر: ۷۰۶۶۵۶۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
تأکید مدیرکل راهداری همدان در کمیته حمل و نقل ستاد اربعین؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان بر آمادگی برای پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) در اربعین تاکید کرد.

باید همه امکانات برای زائران فراهم شودبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در سومین نشست کمیته حمل و نقل سوخت ستاد اربعین حسینی افزود: به دلیل نزدیکی به مرز، استان‌های همدان، کرمانشاه و اندیمشک به عنوان استان‌های معین برای انتقال زائران به مقاصد خود انتخاب شده اند.

او افزود: مقرر شده زائران استان های خراسان رضوی و شمالی، قم، گلستان و مازندران هم از همدان به مقصد خود منتقل شوند.

پناهنده با تأکید بر اینکه در این ایام، ما باید آمادگی پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) را داشته باشیم، یادآور شد: باید همه امکانات برای زائران مهیا شود.

مدیرکل راهداری استان همدان ادامه داد: ناوگانی که از استان‌های فوق برای رساندن زائران به همدان خواهند آمد تنها باید مسافران شهر خود را منتقل کنند و صورت وضعیت آن‌ها از قبل تعیین شده است.

پناهنده بیان داشت: در صورتی که مسافران به هر علتی  دو سه روز در همدان مستقر شوند  باید آمادگی اسکان و پذیرایی این مسافران در نظر گرفته شود.

او اضافه کرد: ما همگی در هر موقعیت حقیقی و حقوقی که هستیم باید به عنوان خادمان امام حسین(ع) در این زمینه فعال باشیم و در زمان حضور  زائران به عنوان میهمان در شهر همدان ، باید کار به نحو مطلوبی انجام شود.

این مسئول با بیان اینکه طی برآورد انجام شده پیش بینی می‌شود با توجه به حذف روادید حدود ۳ تا ۵ میلیون زائر به عتبات عالیات مشرف شوند، ابراز داشت: با توجه به وجود ۸ هزار اتوبوس که هر یک ظرفیت جابجایی ۳۰ نفر در هر سفر را دارند اگر همه ناوگان فعال باشند حدود ۲۴۰ هزار نفر را جابجا خواهند کرد.

پناهنده با بیان اینکه باید تعداد کافی اتوبوس برای انتقال از مرز به استان و هم از استان به مناطق تعیین شده فراهم شود ، تأکید کرد: شناسایی محل برای تجمع اتوبوس‌ها و مشخص کردن محل پیاده شدن مسافران از مرز‌ها باید لحاظ شود.

او بیان کرد: ما موظف هستیم ضمن نظارت دقیق، بیشترین توان شرکت‌های حمل و نقل مسافربری را نسبت به این موضوع معطوف کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با تأکید بر اینکه در ایام اربعین احتمالا تمامی سرویس‌ها برای انتقال زائران استفاده می‌شود، اظهار داشت: مردم باید برنامه ریزی کنند در آن ایام از سفر‌های غیرضروری بپرهیزند، زیرا که تمامی قوای ناوگان مسافربری به زائران اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/ د 

آمادگی همدان برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر