کد خبر: ۷۰۶۶۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: پوشش حداکثری و رفع نقاط کور شبکه تلفن همراه در اولویت استان است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،پیمان آرامون سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در جلسه‌ای که به منظور تامین زیرساخت‌های توسعه شبکه تلفن همراه در روستا‌های فاقد پوشش و نقاط کور جاده‌ای با حضور نمایندگان منطقه‌ای شرکت‌های اپراتوری تلفن همراه تشکیل شد گفت: توسعه شبکه تلفن همراه و افزایش پوشش به همراه ارتقاء کیفیت خدمات در سطح استان از جمله موارد مورد تاکید مدیران استانی است که با تلاش‌های صورت گرفته و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی در ۲ سال گذشته گام‌های خوبی در اجرای شیکه فیبرنوری و پوشش تلفن همراه در مناطق روستایی برداشته شده است.

او با بیان اینکه کیفیت شبکه و پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان مطلوب نیست افزود: رفع نقاط کور در جاده‌های استان از موارد ضروری است و در این خصوص از توان و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌ها بهره گیری خواهد شد.

قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از برنامه‌های وزارت ارتباطات در استان گفت: از اردیبهشت سال گذشته در قالب طرح همت با راه اندازی بیش از ۱۰۰ سایت تلفن همراه ۱۱۴۲ روستا تحت پوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت قرار گرفته است.

او افزود: در موضوع ارتقاء کیفیت پوشش جاده‌ای نیز برقراری ارتباط صوتی در اولویت بوده و با هماهنگی که میان اپراتور‌های تلفن همراه انجام شد وضعیت شبکه بهبود یافته است.

در ادامه این جلسه مقررشد برای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز راه اندازی ۱۳ سایت جدید روستایی و ۵ سایت جاده‌ای در محور‌های خوی به رازی، چالدران به کشمش تپه، شاهین دژ به تکاب، مهاباد به سراهی جلدیان و سراهی یولاگلدی به سمت جلفا برآورد‌های لازم انجام و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی جهت استقرار و راه اندازی سایت‌ها اقدام شود.

انتهای پیام/م

 

برگزاری جلسه تامین زیرساخت‌های توسعه شبکه تلفن همراه در روستا‌های فاقد پوشش و نقاط کور جاده‌ای 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر