کد خبر: ۷۰۶۶۹۸۴
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان:

محمدباقر منوچهری گفت : ارزش خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان تاکنون به یکهزار و ۴۷۰ میلیارد ریال رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محمدباقر منوچهری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با اشاره به خرید ۸۴ هزار و ۱۲۸ تن گندم به صورت تضمینی در سال زراعی جاری در استان،گفت : تاکنون ۹۹ درصد از مطالبه‌های گندمکاران سمنان پرداخت شد.

او افزود : ارزش گندم‌های خریداری شده یک‌هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال است که براساس برنامه‌ریزی‌ها فرایند توزیع این محصول راهبردی در ماه‌های آینده در استان آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان افزود: اکنون ۲ انبار گندم سمنان و شاهرود تا پایان شهریور آماده خرید گندم از کشاورزان استان است.

منوچهری بیان کرد: اجرای طرح نذر برای توزیع اقلام غذایی بین هیات‌های مذهبی در دستور کار دولت قرار دارد و هرساله در ماه محرم خدماتی از این دست به عزاداران حسینی ارایه می‌شود، ۱۲۹ تن شکر و ۱۲۱ تن برنج ویژه ماه محرم در روز‌های گذشته در هشت شهرستان استان توزیع شد.

او خاطر نشان کرد: توزیع برنج هندی و شکر مرغوب در محرم امسال در دستور کار شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان قرار داشت و با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی این اقلام غذایی بین هیات‌های عزاداری و مذهبی توزیع شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه توزیع اقلام غذایی برای هیات‌های مذهبی ویژه ماه محرم و صفر است، گفت: براساس پیش‌بینی‌ها شرایط توزیع برنج و شکر در قالب طرح نذر تا یک‌ماه آینده در استان ادامه می‌یابد.

در سال زراعی ۹۸-۹۷ حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار هکتار گندم آبی و سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار گندم دیم و در مجموع پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان‌های مختلف کشور زیر کشت گندم رفته است، تولید گندم امسال در استان سمنان ۱۱۵ هزار تن برآورد می‌شود.

انتهای پیام/ح

ارزش گندم‌های خریداری شده یک‌هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر