کد خبر: ۷۰۶۷۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲

معاون شرکت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی زیرسازی در مسیر راه آهن کرمانشاه-اسلام آبادغرب، از ریل گذاری این مسیر از سال آینده خبر داد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،عباس خطیبی معاون شرکت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی زیرسازی مسیر راه آهن کرمانشاه –خسروی، گفت : پیشرفت کار در بحث زیرسازی بخشی از این مسیر، در محدوده کرمانشاه-اسلام آبادغرب از این هم بیشتر بوده و هم اکنون حدود ۷۵ درصد است.

او تکمیل این پروژه را نیازمند تامین اعتبار ۱۷۰۰ میلیارد تومانی دانست و گفت : قطعا با اعتبارات سنواتی که به پروژه داده می‌شود، نمیتوان ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار را تامین و پروژه را تکمیل کرد.

خطیبی افزود: در همین راستا ضمن استفاده از منابع دولتی، تلاش ما این است از راه‌های دیگر از جمله بحث فاینانس بتوانیم اعتبار مورد نیاز پروژه را تامین کنیم.

او افزود: هم اکنون با یک شرکت چینی که در زمینه‌های پروژه‌های اینچنینی فاینانسور است صحبت‌هایی صورت گرفته و موافقت نامه نیز رد و بدل شده که طبیعتا این امر شرایط مساعدتری را برای این پروژه رقم می‌زند.

این مسئول با اشاره به فعال بودن کارگاه ساخت این پروژه، گفت: برنامه این است که تا سال دیگر ریل گذاری در مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب را از سمت اسلام آبادغرب شروع کنیم.

خطیبی گفت: مسیر راه آهن غرب کشور قطعا برای ما منتهی به کرمانشاه نمی‌شود و این مسیر را با جدیت تا مرز خسروی ادامه می‌دهیم.

این مسئول در ادامه در خصوص سرعت پایین حرکت قطار‌ها در مسیر کرمانشاه-ملایر، گفت: علت این سرعت پایین به دلیل برخی مسائل فنی است و هم اکنون جوشکاری‌های باقی مانده در برخی نقاط مسیر در حال انجام است.

او در خصوص چرایی طولانی شدن این جوشکاری ها، گفت: انجام جوشکاری مسیر ریلی، نیاز به شرایط دمایی خاصی دارد و امسال هم بارندگی‌ها قدری کار را عقب انداخت.

خطیبی گفت: با توجه به بحث نزدیکی ایام اربعین تمام تلاشمان را برای اتمام بخش عمده جوشکاری‌ها ظرف یک ماه آینده به کار میگیریم.

او افزود: به نظر می‌رسد جوشکاری‌های مسیر، پاییز امسال به پایان برسد و در پاییز سرعت قطار‌ها در مسیر کرمانشاه-ملایر به حد ایده آل خود می‌رسد .

 

 

انتهای پیام/د

آغاز ریل گذاری از سال آینده

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر