کد خبر: ۷۰۶۷۰۷۵
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹

سرپرست پایانه مرزی شلمچه گفت: در دهه اول محرم ۱۱۳ هزار و ۱۳۳ تردد از زائران ایرانی و خارجی در مرز بین المللی شلمچه ثبت شد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،احسان نونژاد سرپرست پایانه مرزی شلمچه روز چهارشنبه  تردد روزانه زائران از مرز شلمچه را بیش از ۱۱ هزار نفر بیان کرد و گفت: طی ۱۰ روز گذشته محرم ۲۵ هزار و ۲۱۰ زائر ایرانی از مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند و  ۱۸ هزار و ۸۵ نفر وارد کشور شدند.

او ادامه داد: در این مدت ۲۶ هزار و ۸۳۵ نفر اتباع خارجی از مرز شلمچه وارد و ۴۳ هزار نفر از این مرز خارج شدند.

سرپرست پایانه مرزی شلمچه تردد زائران ایرانی و خارجی در روزهای تاسوعا و عاشورا از این گذرگاه مرزی را ۱۴ هزار و ۶۸۹ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۹ هزار و ۵۱۰ زائر در روز تاسوعا و پنج هزار و ۱۷۹ نفر در روز عاشورا از مرز شلمچه تردد کردند که اکثرا ایرانی بودند.

نونژاد با اشاره به فراهم کردن زیرساخت‌ها در مرز شلمچه افزود: کار برپایی و ساماندهی موکب ها، پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی، حمل و نقل و سایر زیر ساخت ها دراین گذرگاه مرزی در حال آماده سازی است.

اوهمچنین به ساماندهی کریدور ویژه تردد اتباع خارجی در گذرگاه مرزی شلمچه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مرز شلمچه مرز انحصاری برای تردد اتباع خارجی در ایام اربعین تعیین شده جدا سازی مسیر تردد اتباع خارجی برای عزیمت به کربلای معلا در حال انجام است.

نونژاد با اشاره به فراهم کردن امکانات رفاهی ویژه تردد زائران در ایام اربعین ادامه داد: کمبودهای موجود در پایانه مسافری شلمچه رصد شده و رفع کمبودها از جمله سامانه سرمایشی، آبخوری ، سرویس های بهداشتی و سایر امکانات در حال انجام است.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

زائران خارجی در اربعین پارسال از ۱۴ گیت در پایانه مرزی شلمچه تردد کردند.

انتهای پیام/ د

تردد زوار حسینی از مرزشلمچه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر