کد خبر: ۷۰۶۷۵۷۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
نماینده استانداران کشور در هیئت دولت:

نماینده استانداران کشور در هیئت دولت به ضرورت مطالعه پروژه‌های جاذب گردشگر در سطح کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه بررسی برنامه ششم توسعه کشور در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این مطالعات باید اساس تعریف پروژه‌های جاذب گردشگر در مناطق باشد.

او با بیان اینکه احصا اقدامات انجام شده کشور در حوزه گردشگری، حوزه صنایع دستی و قابلیت‌های موجود، در حال بررسی است، تصریح کرد: نقاط ضعف، قوت، فرصت و تهدید‌های ایران در حوزه گردشگری و جایگاه آن بین کشور‌های دنیا باید بصورت دقیق تحلیل شود.

نماینده استانداران کشور در هیئت دولت خواستار احصا مراکز گردشگری، اقامتی، فرهنگی و هر نهاد مرتبط با این موضوع شد و گفت: نیازسنجی‌های موجود در هر بخش باید بدون کم و کاست انجام شود.

بهنام‌جو مطالعه نمونه‌های موردی موفق کشور‌هایی که در حوزه گردشگری موفق بوده‌اند را حائز اهمیت خواند و افزود: زیرساخت‌های گردشگری، شاخص‌های رقابت‌پذیری و پروژه‌های جاذب گردشگر در کشور‌های پیشرو در این حوزه مطالعه و بررسی می‌شود تا ساختار مناسبی برای توسعه گردشگری کشور ترسیم شود.

رئیس شورای برنامه ریزی استان اردبیل بررسی دقیق و تعریف اهداف مشخص را از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواستار شد.

همچنین مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه ایران، نیازمند شاخص‌های رقابتی نوینی در مقابل سایر کشورهاست گفت: اداره کل با تمام قوا داده‌های مورد نیاز را احصا می‌کند.

نادر فلاحی توزیع عادلانه خطوط پروازی و معرفی قابلیت‌های گردشگری اقصی نقاط کشور را از مهم‌ترین نیاز‌های توسعه گردشگری قلمداد کرد.

انتهای پیام/ح

توزیع عادلانه خطوط پروازی و معرفی قابلیت‌های گردشگری در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر