کد خبر: ۷۰۶۷۶۹۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
از سوی انتشارات جهاددانشگاهی قم؛

کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) به نویسندگی علی شیرخانی از سوی انتشارات جهاددانشگاهی قم منتشر شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) به قلم علی شیرخانی از سوی انتشارات جهاددانشگاهی قم منتشر شد. 

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «امام خمینی یکی از بارزترین چهره‌های فکری و معرفتی است که آرا و اندیشه‌هایش در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و ایجاد نظام جمهوری اسلامی بیشترین نقش را داشته است و به جرأت می‌توان گفت که تأسیس نظام جمهوری اسلامی در ایران با هدف توجه به شریعت آسمانی و احیای آن بر اساس آرا، نظرات و اندیشه‌های سیاسی امام خمینی که به عنوان معمار بزرگ آن نیز شناخته شده است، صورت گرفته است.


این در حالی است که امام خمینی یکی از دانشمندان و فقیهان بزرگ مسلمان در دوران معاصر است که نه تنها انقلاب اسلامی را در ثلث آخر سده بیستم میلادی رهبری و هدایت نمود بلکه توانست علی‌رغم محدودیت‌ها و موانع فراوان، با ارائه آرا، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خویش، نظام جمهوری اسلامی را به عنوان نظامی دینی – مردم سالار یا مردم سالاری دینی در ایران بنیان نهد. بعلاوه او پس از ایجاد نظام جمهوری اسلامی بر مبنای نظریه ولایت فقیه، به مدت ده سال رهبری نظام و شکل دادن به ارکان و بنیان‌های اصلی و ساختار‌های مهم آن را نیز بر دوش گرفت و بر همین اساس به پی‌ریزی اساسی مهم در تاریخ ایران پرداخت.


بر این مبنا فهم اندیشه‌های سیاسی اجتماعی امام خمینی (ره) که خود را در فلسفه سیاسی متجلی می‌کند ضرروتی اساسی است که در این نوشتار به آن پرداخته خواهد شد؛ و جنبه‌های مختلف اندیشه‌های امام خمینی (ره) مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ش

جدیدترین اثر انتشارات جهاد دانشگاهی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر