کد خبر: ۷۰۶۸۰۶۵
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸

صداوسیمای مرکز قزوین در دهه اول محرم ۱۶ هزار دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی پخش کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سعید انبارلوئی مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین گفت: پوشش زنده عزاداری‌های حسینی در نقاط مختلف استان و انعکاس وحدت و یکپارچگی عزاداران حسینی از ابتکارات و اولویت‌های مهم رسانه در محرم بود که در همین زمینه سیمای این مرکز با پخش ویژه برنامه‌های زنده «نغمه عشاق»، «تجمع عزاداری‌های حسینی در شهرک کوثر، آبیک، لشگر ۱۶ زرهی، محمودآباد نمونه، محمدیه، مهرگان، بویین زهرا، الوند، شال، آوج و اسفرورین»، «همایش شیرخوارگان حسینی»، «سوگواره احلی من العسل»، «عزاداری صبح تاسوعا»، «عزاداری عصر تاسوعا»، «عزاداری روستای زرآباد»، «عزاداری صبح عاشورا در حسینیه آقاسید جمال»، «عزاداری عصر عاشورا در دانسفهان»، «نماز ظهر تاسوعا و عاشورا»، «زیارت ناحیه مقدسه»، «تیزر»، «سخنرانی» و «عزاداری هیئت ها» بیش از ۲ هزار و ۹۸۶ دقیقه برنامه با موضوع محرم، فلسفه نهضت حسینی و قیام عاشورا تهیه، تولید و پخش کرد.

انبارلوئی با اشاره به پوشش زنده عزاداری‌های حسینی نقاط مختلف استان از شبکه‌های سراسری افزود: شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، خبر و شما در بخش‌های مختلف به مدت ۳۲۳ دقیقه شور حسینی مردم استان قزوین را در روز‌های تاسوعا و عاشورا، مراسم شیرخوارگان حسینی و شب شام غریبان به تصویر کشیدند.

او اضافه کرد: رادیو قزوین هم علاوه بر پخش برنامه‌های روزانه که رویکردی متناسب با محرم داشتند با ویژه برنامه‌های «عشق و عطش»، «موکب عشق»، «روشنا»، «شور حسینی»، «زیارت آفتاب»، «نمایش کوتاه»، «مقتل خوانی» و «سخنرانی» بیش از ۳ هزار و ۸۱۰ دقیقه برنامه با موضوع محرم تولید و پخش کرد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین گفت: خبر مرکز قزوین هم با پوشش عزاداری‌های حسینی در شهرستان‌ها و نقاط مختلف استان حدود ۴۷۹ دقیقه خبر و گزارش خبری با موضوع محرم و عزاداری حسینی از سیما و صدای مرکز قزوین پخش کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین به عملکرد تأمین و پخش رادیو و تلویزیون در ایام محرم اشاره کرد و افزود: تأمین و پخش سیما بیش از ۵ هزار و ۶۴۰ دقیقه سریال، فیلم سینمائی، مستند، کلیپ، نماهنگ و زیر نویس و تأمین و پخش صدا هم بیش از ۳ هزار و ۶۳ دقیقه برنامه با موضوع محرم پخش کردند.

انبارلوئی خاطر نشان کرد: معاونت فضای مجازی مرکز هم اطلاع رسانی برنامه‌های عزاداری هیئت‌های شاخص استان و اعلام زمان پخش ویژه برنامه‌ها و انتشار ویژه برنامه‌های تولیدی و زنده سیما در بستر وب سایت مرکز را در دستور کار خود قرار داد.

او گفت: طراحی پویش "هیئت کجا بریم؟ " باهدف تعامل با مخاطب و معرفی هیئات استان، فراخوان آثار ارسالی محرمی مخاطبان (پویش مردمی) در قالب ویدیو پادکست و عکس جهت انتشار در رادیو، تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی نیز از دیگر برنامه‌های این معاونت بود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین همچنین از تمامی دستگاه‌های استان که در گردهمایی‌های عزاداران حسینی و مقدمه چینی برای پخش این صحنه‌های با شکوه در رسانه نقش داشتند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/ک

صداوسیمای مرکز قزوین در دهه اول محرم ۱۶ هزار دقیقه برنامه پخش کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر