کد خبر: ۷۰۶۹۲۵۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند گفت:امسال با نظارت بیشتر بر ورود دام در مراتع شهرستان نهاوند، تولید علوفه در این شهرستان ۷۰۰ تن افزایش یافت.

تولید ۷ هزار و ۵۰۰ تن علوفه در مراتع شهرستان نهاوند/افزایش ۷۰۰ تنی علوفه در مراتع نهاوندعلی ده پهلوان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند در گفت وگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، گفت: هر سال بین ۶ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار و ۸۵۰ تن علوفه در مراتع شهرستان نهاوند تولید می‌شد و با کنترل زمان ورود دام به مراتع امسال تولید علوفه در مراتع شهرستان به ۷ هزار و ۵۰۰ تن رسید.

در شهرستان نهاوند ۱۰۰ هزار هکتار مرتع وجود دارد.

او با بیان اینکه امسال با اکیپ‌های نظارتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان  مانع ورود دام عشایر قبل از ۱۵ اردیبهشت و دام روستاییان قبل از پایان وفروردین ماه به مراتع شدیم افزود: امسال ۳ اکیب نظارتی سیار در گردنه سوله، ورازنه و تازناب و دو اکیب سیاردر مراتع  و دو اکیب ثابت در ورودی گردنه گاماسیاب و بره فراخ برای جلوگیری از ورود زود هنگام دام‌ها به مراتع مستقر کردیم.

ورود زود هنگام دام به مراتع باعث می‌شود تا علوفه‌های بهاری خورده و این علوفه‌ها رشد کافی نداشته باشند.

 ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند گفت: ما در شهرستان نهاوند با وجود بارش ۱۶۲ میلی متری باران در یک شبانه روز شاهد وقوع سیلاب کمی بودیم و مراتع و پوشش خوب علوفه‌ای مانع از جاری شدن سیلاب در منطقه شد.

ده پهلوان اظهار داشت: پوشش گیاهی در مراتع باعث نفوذ پذیری آب در زمین، حفظ خاک و مانع روان شدن سیلاب و خسارت به مردم و کشاورزان می‌شود.

 انتهای پیام/ا

افزایش ۷۰۰ تنی علوفه در مراتع نهاوند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر