کد خبر: ۷۰۶۹۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
استاندار آذربایجان غربی؛

استاندار آذربایجان غربی گفت:دولت در مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه بازنگری کند.

پای سرویس‌های بیگانه در مسائل اخیر استان را به وضوح می‌بینمبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در مراسم افتتاح سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان، با تاکید بر اینکه باید در مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه بازنگری لازم انجام شود اظهار کرد: برخی پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه راکد مانده که امید است از سوی دولت کمک اعتباری انجام شود تا این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

او در ادامه تصریح کرد: امسال در شورای برنامه‌ریزی استان، ۶۵ میلیارد تومان بودجه برای شهرستان بوکان تصویب شده و علاوه بر آن، ۵۰ میلیارد تومان نیز از مصوبات سفر رئیس‌جمهور برای آبرسانی به بوکان اختصاص یافته بود که امسال این پروژه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و هفت میلیارد تومان برای بحث فاضلاب بوکان و ۱۵ میلیارد تومان نیز برای بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی اعتبار وجود دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۷۲ درصد روستا‌های شهرستان بوکان از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند و امید است با کلنگ‌زنی امروز، که برای ۱۵۶ روستا با اعتبار ۲۴۶ میلیارد تومان بود، این شاخص ارتقاء یابد.

او اظهار کرد: در بحث گازرسانی نیز اتفاقات مطلوبی رخ داده و از ۱۷۴ روستا ۱۵۵ روستا برای گاز‌رسانی قابلیت داشته و ۷۰ میلیارد تومان نیز برای گازرسانی شهرستان هزینه می‌شود.

شهریاری با اشاره به اینکه در سالیان گذشته آذربایجان‌غربی از ۳۶ درصد گازرسانی روستایی برخوردار بوده تصریح کرد: این رقم امروز به ۶۸ درصد رسیده که تا پایان سال آینده از متوسط کشوری بهتر می‌شود.

او بیان کرد: در آب آشامیدنی نیز با اقدام انجام شده، وضعیت استان از متوسط کشوری بیشتر است و در برخورداری از تخت‌های بیمارستانی به متوسط کشوری رسیده است.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در موضوع سرمایه‌گذاری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌های مختلف استان احصاء شده و به سرمایه‌گذاران راهنمایی لازم انجام می‌شود که هر کجا خواهان سرمایه‌گذاری باشند انجام دهند و مشکلات زیرساختی در شهرک‌های صنعتی نیز برطرف می‌شود.

او در پایان با ابراز تاسف از اینکه برخی عناصر بیگانه درصدد شکاف بیشتر در بحث قومیت‌ها و بحث‌های مذهبی هستند افزود: اخیر در بحث سرمایه‌گذاری پروژه میدان امام (ره) نیز اقدام به اختلاف‌افکنی کرده که این خود یکی از عوامل شکاف در استان است، اما با وحدت تمامی مسوولان استانی، می‌توان این توطئه‌ها را خنثی کرده تا استان به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کند.

انتهای پیام/م

 

سفر استاندار آذربایجان غربی به بوکان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر