کد خبر: ۷۰۶۹۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

سرهنگ جهانگیر از دستگیری اعضای باند ۳ نفره‌ای خبر داد که با تصادف ساختگی و دریافت دیه، قصد کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه گر را داشتند.

طراحی تصادف ساختگی برای فریب شرکت‌های بیمهبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: در سیزدهم شهریور ماه امسال، پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری و تصادف ساختگی از شرکت‌های بیمه گذار به اداره مبارزه با جعل پلیس آگاهی ارجاع شد.

او عنوان داشت: تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که شخصی به نام حمید ۲۷ ساله با مراجعه به واحد خسارت یکی از شرکت‌های بیمه گر قصد دریافت دیه از بیمه در یک پرونده تصادف جرحی را داشت که متصدیان شرکت بیمه گر پی به ساختگی و جعلی بودن مدارک او می‌برند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی جعلی بودن مدارک متهم محرز شد، تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی متهم به همراه ۲ همدستش هنگام مراجعه به شرکت بیمه گر دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.


بیشتر بخوانید: دستگیری ۱۰ عضو یک شرکت هرمی موسوم به کیونت


سرهنگ تقی پور با اشاره به اینکه متهمان در ابتدا منکر هر گونه جرم ارتکابی بودند، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی متهمان به ناچار پس از مشاهده ادله و نظریه کارشناسی لب به اعتراف گشودند و به پرونده سازی و جعل مدارک برای دریافت پول از شرکت بیمه گر اقرار کردند.

این مقام انتظامی در خصوص اظهارات متهم اصلی پرونده، گفت: متهم اصلی پرونده، در بازجوئی‌های اولیه اذعان داشت: فکر کلاهبرداری از شرکت بیمه گر با شگرد تصادف ساختگی برای اولین بار به ذهن او خطور کرده است و با توجه به آشنایی که با دیگر همدستانش در زندان داشته، برنامه ریزی کلاهبرداری را انجام داده و در مردادماه سال جاری در یکی از شهر‌های شمالی کشور فعالیت خود را برای فریب شرکت‌های بیمه گر آغاز کرده است.

متهم اصلی پرونده در ادامه اظهارات خود، گفت: پس از انجام تصادف ساختگی در شمال کشور برای دریافت خسارت راهی تهران شدیم. در تهران با مراجعه به یکی از شرکت‌های بیمه گر و جعل مدارک پزشکی قصد دریافت مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از بابت خسارت جانی داشتیم که با هوشیاری کارمند بیمه و حضور ماموران پلیس آگاهی دستگیر شدیم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با بررسی اسناد و مدارک به دست آمده از متهمان و با دعوت از شرکت‌های مختلف بیمه و شناسایی پرونده‌های تشکیل شده از سوی متهمان در این شرکت‌ها، تاکنون یک فقره از تصادفات جرحی ساختگی متعلق به این گروه شناسایی شده است.

او گفت: کارشناسان ارزش ریالی اولیه در این پرونده را بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برآورد کردند.

انتهای پیام/

کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه گر با شگرد تصادف ساختگی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر