کد خبر: ۷۰۶۹۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
حدادعادل:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از اهمیت جوانان و دانشجویان در دیدگاه مرحوم آیت الله طالقانی سخن گفت.

حدادبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم پاسداشت چهلمین سالگرد آیت‌اللّه طالقانی گفت: انقلاب ما به دلیل از دست دادن شخصیت‌های بارز آسیب دید و از جمله آنها دو شخصیت شهید مطهری و آیت‌اللّه طالقانی هستند که جای خالی آنها پر نشد.

او در ادامه افزود: اهمیت این فقدان آن است که در روزهایی که به این افراد برای ساختن بنای جمهوری اسلامی نیاز داشتیم، آنها را از دست دادیم و در سال ۶۰ با از دست دادن آقای بهشتی این داغ بیشتر شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌اللّه طالقانی را یک نمونه روحانی تمام اعیار دانست و اظهار داشت: ایشان به یک سلاله بزرگ از سادات و علما تعلق داشتند و پدرشان مرد بزرگی بود و مبارزات فکری و سیاسی فراوانی در دوره رضاخان داشت.

حدادعادل در ادامه با بیان جایگاه علمی و حوزوی مرحوم آیت‌اللّه طالقانی ادامه داد: طالقانی در حوزه علمیه قم درس خواندند و از نزدیکاان آیت‌اللّه حائری بودند و در نجف از علمای بزرگی بهره بردند و اجازه روایت از آیت‌اللّه قمی و مرعشی نجفی داشتند.

حداد عادل با تاکید بر اینکه آیت‌اللّه طالقانی عالم روزگارشناس بود، گفت: آیت‌اللّه طالقانی شرایط را درک کرد و متناسب با نیاز زمان به وطیفه خود عمل کرد.

او در ادامه افزود: خصوصیات روحی و معنوی آیت‌اللّه طالقانی یک فرد با ایمان و مومن متقی زاهد بی‌اعتنا به زخارف دنیوی و طواهر و عناوین و خلف صدق پدرش بود و پدرشان به هیچ وجه ارتزاق خود را از راه دین نمی‌کردند و زندگی خود را از راه ساعت‌سازی می‌گذراند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: آیت‌اللّه طالقانی در زندگی تعلقی به دنیا نداشتند و مردم‌دوست، سختکوش و عدالت‌خواه بودند و تلاششان در راه دین خدا و مردم محروم بود.

حدادعادل با بیان اینکه آیت‌اللّه طالقانی به دانشجویان و جوانان توجه ویژه داشت گفت: آیت‌اللّه طالقانی در حوزه‌های مردمی و دانشجویی فعال بود و با زندگی خود ثابت کرد روحانیت در مقابل طاغوت می‌ایستد.

حداد عادل در پایان بر این نکته که آیت‌اللّه طالقانی در پیروزی انقلاب موثر و پشتیبان نهضت امام بودند، افزود: برخی اشخاص و گروه‌های منحرف می‌خواهند شخصیت بزرگ آیت‌اللّه طالقانی را مصادره به مطلوب کنند که امروز وظیفه ما این است که از این اتفاق جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر