کد خبر: ۷۰۷۰۰۵۰
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲

نماینده، ولی فقیه درگیلان در این بازدید گفت: باید به مقوله زمین شناسی برای رسیدن به توسعه پایدار توجه جدی شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی نماینده، ولی فقیه درگیلان در جریان بازدید از مرکز پژوهش‌های زمین شناسی و اکتشافی گیلان بعد از بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز در جمع مدیر و کارکنان آن گفت: در حفظ و صیانت زمین به ویژه زمین کشاورزی باید بیشتر بکوشیم و به آن توجه کنیم، چرا که محور آبادانی و توسعه است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه بی توجهی به پژوهش‌های زمین شناسی نقصی بزرگ است که در آینده مشکلات فراوانی را منجر می‌شود افزود: دستگاه‌های متولی باید از تحقیقات زمین شناسی برای برنامه ریزی و تصمیم سازی آینده و توسعه استان گیلان بیشتر استفاده کنند.

نماینده، ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه باید از وجود کارشناسان زمین شناسی در برنامه ریزی‌های استان استفاده شود افزود: بهره گیری از توان کارشناسان زمین شناسی علاوه بر کاهش آلاینده‌های زیست محیطی می‌تواند در بهبود وضعیت زندگی گیلانیان هم موثر باشد.

آیت الله فلاحتی در بازدید از مرکز پژوهش‌های زمین شناسی و اکتشافی گیلان با رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان تماس تلفنی برقرارکرد و از وی خواست به پژوهش‌های زمین شناسی بیشتر توجه کند.

نماینده، ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ایده‌های متخصصین امر باید عملیاتی شود، تصریح کرد: صرفا داشتن مکان و بودجه تاثیری در انجام کار‌ها ندارد بلکه تلاش افراد می‌تواند مثمر ثمر واقع شود.

پانته آ گیاهچی  مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی گیلان هم گفت: توجه جدی نداشتن به مقوله زمین شناسی در برنامه ریزی‌های کلان از مهم‌ترین مشکلاتی است که مرکز پژوهش‌های زمین شناسی و اکتشافی گیلان درگیر آن است.

او افزود: از مسولان می‌خواهیم که بیش‌تر از گذشته از نتایج تحقیقات این مرکز در تصمیم گیری‌ها بهره گیرند.

انتهای پیام/آ

تاکید بر استفاده دستگاه‌های متولی از تحقیقات زمین شناسی برای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر