کد خبر: ۷۰۷۰۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

فرمانده انتظامی هرمزگان از کلاهبرداری ۹۵ هزار دلاری از طریق وب سایت‌های سرمایه گذاری انگلیسی زبان خبر داد.

شناسایی عامل طراحی وب سایت سرمایه گذاری بین المللی / تلاش برای دستگیری متهم ازطریق پلیس اینترپلبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان ،سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: بر اساس حقه‌ای مشهور تحت عنوان پانزی کلاهبرداری ۹۵ هزار دلاری از طریق وب سایت‌های سرمایه گذاری انگلیسی زبان انجام شده است.

او افزود: با مراجعه شخصی از شهرستان بندرعباس و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی به واسطه عضویت و شارژ اکانت فعال به میزان ۴۰ هزار دلار در وب سایتی تحت عنوان سرمایه گذاری بین المللی، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: شاکی از طریق مراجعه به وبلاگی با نماینده ایرانی شرکت صوری سرمایه گذاری بین المللی در حوزه بازار‌های بورس، اوراق قرضه، اوراق بهادار، فارکس، بازار نفت و طلا آشنا می‌شود، سپس با مشاهده تبلیغ‌های حرفه‌ای پیرامون سود‌های عالی و تضمینی، وام‌های بی بهره، پورسانت‌های همکاری، تصمیم به سرمایه گذاری می‌کند.

سردار ملکی افزود: شاکی از طریق تماس‌های تلفنی و سپس از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با نماینده صوری شرکت خارجی ارتباط گرفته و طی هماهنگی با شخص مذکور اقدام به انتقال پول به حساب بانکی افرادی به عنوان حسابدار می‌کند تا اعتبار بر حسب دلار به اکانت وی در وب سایت سرمایه گذاری اعمال شود.

او گفت: شاکی برای نقد کردن سود‌های سرمایه گذاری، دریافت وام و دریافت کمیسیون شروع به عضوگیری از آشنایان و ایجاد اکانت برای آن‌ها کرده و اعضای جدید برای افزایش اعتبار حساب به مبلغ ۵۵ هزار دلار علاوه بر دریافت اعتبار از شاکی و پرداخت پول نقد به وی، برای پرداخت مابقی سرمایه از طریق صرافی‌ها و حساب‌های پرفکت مانی اقدام می‌کنند، اما سرانجام پس از مدتی اکانت‌ها در وب سایت مذکور بلوکه و امکان برداشت لغو می‌شود.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان افزود: مطابق ادعای نماینده صوری در وبلاگ شخصی، شرکت سرمایه گذاری خارجی با پشتیبانی ۴ بانک معتبر بین المللی فعالیت می‌کند که طی بررسی‌ها مشخص شد این ادعا کذب و حتی سایت سرمایه گذاری توسط متهم ایجاد شده است و شارژ اعتباری اکانت‌ها برای فریب کاربران به صورت غیرواقعی از طریق شخص مذکور و ربات‌های سایت انجام می‌شود.

سردار ملکی گفت: با پیگیری‌های فنی کارشناسان پلیس فتا و جمع آوری ادله دیجیتال، مشخص شد متهم اصلی با سفر به یکی از کشور‌های همسایه متواری شده که مراتب از طریق پلیس اینترپل در حال پیگیری است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان افزود: برخی از جرائم سازمان یافته و سیستم‌های پولشویی با هدایت لیدر‌های اصلی ساکن کشور‌های همسایه انجام می‌شود و همدستان آن‌ها در داخل کشور به ظاهر از ماهیت کلاهبرداری این اشخاص اطلاعی ندارند و به عنوان حسابدار نقش مکمل برای تبادلات مالی و انتقال ارز بر عهده آن‌ها است.

سردار ملکی گفت: تبهکاران فضای مجازی با جعل عملکرد شرکت‌های سرمایه گذاری معتبر داخلی و خارجی، به انضمام تبلیغات وسوسه انگیز و رویاپردازی اقدام به فریب کاربران و جذب سرمایه‌های آن‌ها می‌کنند، بر همین اساس آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس است.

انتهای پیام/ز

شناسایی عامل کلاهبرداری ۹۵ هزار دلاری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر