کد خبر: ۷۰۷۰۲۷۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: پیشگیری از وقوع جرم یکی از ارکان ایجاد امنیت است که این کار نباید تنها به قوه قضاییه و نیروی انتظامی محدود شود.

حجت الاسلام صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: در رسیدگی به پرونده‌ها و صدور و اجرای احکام اگر با سرعت همراه با دقت و قاطعیت انجام شود در گسترش امنیت و کاهش میزان جرائم در جامعه تأثیر بسزایی دارد.

او افزود: دستگاه‌های مختلف دیگر وظایفی دارند که در کنار دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در ایجاد و حفظ امنیت پایدار در جامعه نقش مهم خود را ایفاء کنند.

مرادی بیان داشت: پیشگیری از وقوع جرم یکی از ارکان ایجاد امنیت است و این امر باید تنها به قوه قضاییه و نیروی انتظامی محدود شود، زیرا ده‌ها نهاد دیگر در این حوزه باید دخالت کنند که با عمل به وظایف خود در زمینه پیشگیری از وقوع جرم می‌توانند در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند.

رئیس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: قوه قضائیه حافظ اجرای صحیح قانون و نیروی انتظامی ضابطان اجرای قانون می‌باشند و چیزی که می‌تواند باعث اجرای صحیح قانون شود، صلابت و سلامت نیروی انتظامی است.

اعتماد مردم به پلیس عامل پیشبرد اهداف امنیتی است

این مقام مسئول گفت: امنیت و آرامش امروز کشورمان مرهون خون شهدا و تلاش‌ها و فداکاری‌های نیروی‌های امنیتی و انتظامی است و ما باید با تمام توان خود برای حفظ این دستاورد‌ها تلاش کنیم و نیروی انتظامی مقتدر، با صلابت و سالم می‌تواند ریشه‌های بی نظمی و نا امنی را از بین ببرد و اعتماد مردم به پلیس، عاملی برای پیشبرد اهداف امنیتی و انضباط اجتماعی است.

او  ادامه داد: استفاده از فضای مجازی جهت انعکاس فعالیت‌های بسیار مهم و سازنده قوه قضائیه و نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌ها ضرورت دارد و در حال حاضر فضای مجازی در روح و روان مردم اثرگذار است و باید زمینه را از دشمن جهت ایجاد بی نظمی و التهاب در جامعه با گسترش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی مطلوب را گرفت.

مرادی افزود: از آنجایکه نیروی انتظامی ضامن سلامت و امنیت جامعه است توصیه ما به همه نیرو‌های نظامی و انتظامی این است که به اقدامات قانونی خود با صلابت و سلامت ادامه دهند و دادگستری نیز در تمامی مراحل در حد و حدود قانونی از آنان حمایت می‌کند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر