کد خبر: ۷۰۷۰۷۳۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد:

هاشمی با اشاره به نقش مرحوم آیت الله طالقانی در تبیین نقش شورا‌ها در قانون اساسی گفت: به حق از وی به عنوان پدر شورا‌ها نام برده می‌شود.

پاینده/ اگر آیت‌الله طالقانی نبود نهادی با عنوان شورا‌ها در قانون اساسی وجود نداشتبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در آئین چهلمین سالگرد بزرگ داشت رحلت حضرت آیت الله محمود طالقانی که بر سر مزار او برگزار شد در سخنانی گفت: آیت‌الله طالقانی دایره‌المعارف مبارزه با ظلم و استبداد است که مبارزات او از زمان ملی شدن صنعت نفت آغاز و تا پیروزی انقلاب اسلامی نیز ادامه داشت.
 
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به یادگار‌های (فرزندان) به جا مانده از آیت‌الله طالقانی گفت: توفیق این را داشتم که در خدمت ۱۰ فرزند آیت الله طالقانی ارادت پیدا کنم و در کنار آن‌ها بسیار آموزش‌ها ببینم.
 
او ادامه داد: از سال ۱۳۵۴ تصمیم بر آن شد که حکومت طاغوت با آیات برخورد مناسب تری از خود نشان دهد و از این رو بزرگان دینی مانند آیت‌الله لاهوتی، مهدوی کنی، طالقانی و هاشمی را در سلول‌هایی کنار هم قرار داد و این بستری شد تا این بزرگان از داخل زندان نیز به هدایت انقلاب کمک کنند.
 
هاشمی رفسنجانی با تاکید در نقش خانواده آیت الله طالقانی پس از انقلاب و رحلت او گفت: بعد از رحلت آیت‌الله طالقانی خانواده او با رفتار سنجیده و بجا از سوء استفاده عناصر بیگانه و ضد انقلاب از شورای آن زمان جلو گیری کرد و این نکته قابل تحسین از رفتار خانواده آیت‌الله طالقانی است.
 
رئیس شورای شهر تهران در تشریح ویژگی‌های آیت‌الله طالقانی گفت: یکی از ویژگی‌های مرحوم طالقانی این بود که همواره حرفش را با شهامت و شجاعت اعلام می‌کرد و هرگاه در مسیر انقلاب کج روی‌هایی از سوی مدیران مشاهده می‌کرد به طور حتم ایراد‌ها را بازگو می‌کرد.
 
او ادامه داد: حیات آیت‌الله طالقانی بسیار روشن است و از همین رو امام خمینی (ره) از مرحوم طالقانی به عنوان ابوذر زمان نام برد و ساده زیستی مرحوم طالقانی موج ب بازگشت شان و جایگاه روحانیت شد که در این مسیر ارتباط روحانیت با مردم بیشتر شد.
 
هاشمی رفسنجانی با اشاره به انتصاب آیت‌الله طالقانی به عنوان رئیس شورای انقلاب اسلامی گفت: تنها ۲ تا ۳ ماه از انقلاب اسلامی گذشته بود که امام خمینی (ره) مرحوم طالقانی را به عنوان رئیس شورای انقلاب برگزید و پس از آن نیز او امام جمعه تهران شد که هنوز خطبه‌های مرحوم طالقانی در نماز جمعه تهران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی دارد.
 
رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: تمام خطبه‌های ماندگار آیت‌الله طالقانی در مسیر نزدیکی مدیران و مسئولان به اقشار جامعه است.
 
او ادامه داد: اگر امروز در قانون اساسی ۷ بند مربوط به امور شورا‌ها جا گرفته است تلاش زحمات مرحوم آیت‌الله طالقانی است که از او به عنوان پدر شورا‌ها نیز نام می‌برند که اگر آیت‌الله طالقانی نبود امروز نهاد شورا‌ها نیز وجود نداشت.
 
هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: شورا‌های استان‌های سراسر کشور باید در سال‌روز ارتحال آیت‌الله طالقانی نام و یاد او را گرامی بدارند.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر