کد خبر: ۷۰۷۰۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱

در طب نوین برای قوت‌بخشیدن به قلب از طریق نصب باطری و روش‌های جراحی استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نارسایی قلب بدین معنی است که قلب کارایی کافی را ندارد یا به‌عبارت دیگر قدرت پمپاژ (input & output) مساوی نیست که این بیماری در بزرگسالان و کودکان مشترک است.

از نظر طب سنتی نارسایی قلبی چه دلایلی دارد؟

نارسایی قلب در بزرگسالی منجر به شلی دریچه قلب می‌شود و نیاز به باطری پیدا می‌کند؛ در خردسالی و در زمان جنینی، قلب کامل شکل نمی‌گیرد و نوزاد متولدشده دارای نارسایی قلبی است.

علت نارسایی قلب از منظر طب سنتی

نارسایی قلب به‌دلیل کافی نبودن "صفرا" در خون است؛ حال هر میزان، صفرای موجود در خونی که در قلب و بدن منتشر می‌شود، بیشتر باشد، شتاب شکل‌گیری قلب (کامل شدن قلب) در جنین بیشتر و قدرت قلب آن نیز بیشتر می‌شود که عدم نارسایی قلب در کهنسالی از نتایج آن است.

درمان نارسایی قلب

در طب نوین برای قوت بخشیدن به قلب از طریق نصب باطری و روش‌های جراحی استفاده می‌کنند، اما در طب سنتی از طریق "افزایش سطح صفرای خون" این قوت را به قلب می‌بخشند.

مصرف "عسل" به‌صورت ناشتا می‌تواند برای درمان نارسایی قلب بسیار مفید باشد؛ شربت عسل و زنجبیل نیز مفید است، چون خشکی زنجبیل باعث می‌شود با سرعت بیشتری رطوبت قلب را کاهش دهد.

استفاده از زیتون یا روغن زیتون و انجیر نیز مفید است.

برای درمان از طریق غذا می‌توان به ارده با شیره انگور اشاره کرد که به‌صورت هفته‌ای ۵ وعده باید میل شود؛ ۲ وعده باقی‌مانده برای استراحت به تن، کم شده است چرا که با میل کردن غذای تکراری اعم از سردی و گرمی، جذب شدن آن در بدن کاهش می‌یابد.

برای سرعت بخشیدن به درمان می‌توان از شربت عسل و زعفران بهره جست؛ شربت عسل محلول در عرق بهارنارنج نیز برای درمان و نشاط‌دهی مناسب است.

به‌صورت کلی تمام گرمی‌ها به‌ویژه گرم و خشکی‌ها برای درمان مناسب هستند که می‌توان این گرمی‌ها را برای افزایش شتاب درمان با عسل طبیعی و یا عسل گیاهی (شیره انگور) میل کرد.

برای درمان از طریق حجامت به این نکته توجه داشته باشید که حجامت‌تر توصیه نمی‌شود؛ منظور از حجامت تر، حجامت خونگیری است؛ حال اگر علاوه بر نارسایی قلبی با تشخیص مزاج‌شناس، سودای از بلغم آمده نیز داشته باشد، این حجامت توصیه می‌شود، اما حجامت گرم، مفید و مناسب است و منظور از حجامت گرم همان بادکش به‌ویژه بادکش کتف است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر