کد خبر: ۷۰۷۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲۴ واحد صنعتی از ابتدای امسال با حدود ۹۰ فرصت شغلی بهره ‎برداری شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲۴ واحد صنعتی از ابتدای امسال با حدود ۹۰ فرصت شغلی بهره ‎برداری شده است.

 محمدرضا صفی خانی روز یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: برای راه‎اندازی این تعداد ۱۰۸ میلیارد تومان تسهیلات و ۴۶ میلیارد تومان سهم آورده متقاضیان، سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تحرک جدی در حوزه صنعت استان شکل گرفته ادامه داد: ۳۷ بنگاه غیرفعال صنعتی و ۱۰ بنگاه کشاورزی با اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید احیا شدهاند که برای واحد‌های صنعتی ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: در این راستا ۲۳۷ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایهگذاری و یکهزار و ۱۹۴ فرصت شغلی احیا شد.

صفی خانی افزود: ظرفیت تولید ۴۴ واحد صنعتی نیز با ۱۴۲ میلیارد تومان آورده متقاضی، ۱۸ میلیارد تومان وام و ۱۲۵ شغل جدید افزایش یافته است.

وی به احیا و یا رفع مشکل برخی واحد‌ها از جمله یخچالسازی، پرس، زاگرس خودرو، نساجی، اکسیر، فارمد زاگرس، فولاد وفروآلیاژ، فاز ۴سیمان دورود و الکل فجر اشاره کرد و گفت: داروسازی‌های اکسیر بروجرد و فارمد زاگرس مشمول قانون ماده ۱۴۱ و اعلام ورشکستگی شده بودند که اکنون با ظرفیتی بیش از گذشته فعال هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه فضای آرامی برای سرمایهگذاری در لرستان ایجاد شده ادامه داد: مشکلات تامین اجتماعی و مالیات واحد‌های صنعتی کاهش یافته و اعمال بخشودگی‌های قانونی، شرایط را برای تولید، تسهیل کرده است.

صفی خانی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده طی دو سال اخیر، سایت رسمی وزارت صمت، لرستان را به عنوان استان برتر در حوزه احیا واحد‌های تولیدی معرفی کرد.

۲۴۰ واحد معدنی و یکهزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در لرستان وجود دارد که سهم این تعداد در اشتغال استان ۲۰ درصد است.

انتهای پیام/ر

به بهره بردای رسیدن ۲۴ واحد صنعتی در لرستان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر