کد خبر: ۷۰۷۱۱۱۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹

پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، مهر ماه امسال میزبان اجلاس جهانی کشور‌های در مسیر جاده ابریشم می‌شود.

حضور نمایندگان ۱۶ کشور در اجلاس جهانی راه ابریشم به میزبانی همدان + فیلممحمودرضا عراقی، معاون عمرانی استاندار همدان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان گفت:این رویداد بین‌المللی از اول تا هفتم مهرماه با حضور ۱۶ کشور عضو کمیته راه ابریشم و مدیران سازمان یونسکو برگزار خواهد شد.

او  برگزاری نشست تخصصی راه ابریشم را یکی از رویداد‌های دارای امتیاز برای همدان دانست و افزود: پیشنهاد این اقدام با شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان بوده و استاندار دستور پیگیری صادر کرده است.

معاون عمرانی استانداری همدان با بیان اینکه این رویداد از اول تا هفتم مهرماه برگزار می‌شود افزود: گفت و گوی ادیان ، مباحث تاریخی و چگونگی ثبت آثار تاریخی از موضوعاتی است که در جلسات تخصصی این اجلاس  مطرح خواهد شد.

محمودرضا عراقی با بیان اینکه جاده ابریشم از شمال استان همدان عبور می کرده است اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگی‌های این همایش آشنایی میهمانان با اماکن تاریخی همدان است تا بار دیگر نام همدان در کشور و دنیا مطرح شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی همدان نیز با بیان اینکه امسال یک رویداد فنی و تخصصی بزرگ با تیم منسجم برگزار می‌شود افزود: خوشبختانه ظرفیت خوبی به لحاظ نیروی انسانی برای برگزاری چنین رویدادی در همدان وجود دارد.

علی مالمیر با اشاره به اینکه توانایی برگزاری رویداد‌های بین‌المللی در همدان وجود دارد ادامه داد: سیاست‎های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بر اثر رویداد‌های بین‌المللی گذشته نسبت به محور گردشگری غرب کشور تغییر کرده است.

او با بیان اینکه این همایش ششمین نشست کمیته تخصصی «راه ابریشم» است یادآور شد: محور‌های تخصصی و متفاوتی در پنل‌های تخصصی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ د 

مدیران سازمان یونسکو به همدان می آیند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر