کد خبر: ۷۰۷۱۲۵۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس از استقرار ۱۰۰ کادر درمانی و امدادی این جمعیت ویژه مراسم اربعین حسینی در شهر سامرا و در جوار مضجع شریف سید محمد بن علی الهادی خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: ۱۰۰ کادر درمانی و امدادی این جمعیت ویژه مراسم اربعین حسینی در شهر سامرا و در کنار حرم شریف سید محمد بن علی الهادی مستقر می‌شود.

حسین درویشی افزود: تیم امدادی و درمانی استان فارس با همکاری هیات پزشکی برای خدمت رسانی به زائران در مراسم اربعین، ۱۵ مهر ماه به سامرا اعزام خواهند شد.

او با بیان این که تیم‌های اعزامی ۱۲ تا ۱۷ روز در عتبات عالیات حضور دارند افزود: این تیم‌ها شامل کادر درمانی عمومی و تخصصی، پیراپزشکی، فوریت‌های پزشکی، تکنسین‌های دارویی، نیرو‌های پشتیبانی و خدماتی و امدادگران و نجاتگران کادر و داوطلب هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: فعالیت تیم اعزامی فارس کاملا داوطلبانه و مبنای شکل گیری این خدمت داوطلبانه به اقدام چند سال اخیر خیران و گروه‌های خودجوش مردمی شهرستان داراب باز می‌گردد که جمعیت هلال احمر نیز وظیفه پشتیبانی و ارائه خدمات امدادی را بر عهده داشته است.

درویشی افزود: با توجه به عملکرد مطلوب تیم اعزامی داراب به شهر سامرا در ایام اربعین، مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به صورت رسمی مسئولیت ارائه خدمات داوطلبانه امدادی و پزشکی به زائران این مراسم معنوی و مردم آن منطقه را به جمعیت فارس واگذار کرد.

او تصریح کرد: امسال برای نخستین بار جمعیت هلال احمر فارس همزمان با ایام اربعین، با برنامه ریزی گسترده و اختصاصی در سامرا حضور خواهد داشت و این حرکت در سال‌های آینده نیز ادامه دارد.
انتهای پیام/م 

استقرار کادر درمانی و امدادی ویژه مراسم اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر