کد خبر: ۷۰۷۱۴۷۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: ۲۰۰ پدربزرگ و مادربزرگ قصه‌گو در نخستین مهرواره قصه‌گویی «یک‌شب و هزار قصه» شرکت می‌کنند.

شعله پرند معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، با بیان اینکه زمان انتشار فراخوان نخستین مهرواره قصه‌گویی «یک‌شب و هزار قصه» استان خوزستان در ابتدای شهریورماه ۱۳۹۸ تاکنون، ۲۰۰ پدربزرگ و مادربزرگ قصه‌گو در این مهرواره شرکت کرده‌اند گفت: بیش‌ترین آمار پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های قصه‌گو شرکت‌کننده متعلق به شهر‌های هندیجان، اهواز و باغملک است.

او با اشاره به این‌که نخستین مهرواره قصه‌گویی «یک‌شب و هزار قصه» استان به مناسبت برگزاری بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برنامه‌ریزی شده و در حال اجرا است بیان داشت: یکی از بخش‌های مهم جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها است و کانون خوزستان با برگزاری نخستین مهرواره قصه‌گویی «یک‌شب و هزار قصه» تلاش دارد تا سنت قصه‌گویی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را که در سال‌های نه‌چندان دور متداول بوده و در حال حاضر در زندگی شهری و ماشینی کمرنگ شده است را احیا کند.

پرند افزود: نخستین مهرواره قصه‌گویی «یک‌شب و هزار قصه»، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود و بخش نهایی آن ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۹ با حضور بهرام شاه محمدلو مشهور به آقای حکایتی، کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران در تالار مهتاب کتابخانه مرکزی اهواز واقع در پارک ساحلی کیانپارس برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان تصریح کرد: در این دوره از مهرواره هشت قصه‌گوی منتخب پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، با رأی هیئت‌داوران انتخاب و تجلیل خواهند شد.

انتهای پیام/گ

برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر