کد خبر: ۷۰۷۱۶۴۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

استاندار اردبیل گفت: برای پیشگیری از کنسل شدن پرواز‌ها در شرایط نامساعد جوی فرودگاه پارس آباد جایگزین فرودگاه اردبیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در حاشیه نشست با مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: در این دیدار مصوب شد با هماهنگی و همکاری استانداری اردبیل و شرکت فرودگاه ها، فرودگاه پارس آباد تجهیز کامل شود و پرواز‌های مستقیم از این فرودگاه به تهران نیز انجام شود.

او با بیان اینکه گاهی وقت‌ها به دلایل نامساعد بودن شرایط جوی پرواز‌های تهران- اردبیل کنسل می‌شد افزود: به جهت مه گیر بودن محل فرودگاه و موقعیت جغرافیایی آن گاهی اوقات هواپیما‌ها قادر به فرود نبوده و مجبور به برگشت می‌شدند با این تفاهم نامه این مشکل حل می‌شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: در این شرایط ساعت پرواز‌های اردبیل و پارس آباد هماهنگ شده و قبلا به اطلاع شهرواندان خواهد رسید.

بهنام جو افزود: با تجهیز فرودگاه پارس آباد مغان سوخت گیری در این فرودگاه انجام می‌گیرد و این اقدام در آینده نزدیک به افزایش مستقیم پرواز‌ها کمک می‌کند.

او همچنین با بیان اینکه باند اصلی فرودگاه اردبیل تا مهرماه آماده بهره برداری خواهد شد گفت: در جلسه‌ای با پیمانکار این باند مقرر شد در صورت مساعد بودن شرایط جوی عملیات زیرسازی به اتمام می‌رسد و عملیات روکش و آسفالت ریزی در فصل پاییز انجام می‌شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه استانداری پیگیر مشکلات پرواز‌های استان است افزود: مساله فرودگاه‌ها و انجام به موقع پرواز‌ها یک مساله استراتژیک و مهم است و تاثیر مستقیم در دیدگاه سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی دارد.

مشکل تامین سوخت فرودگاه پارس آباد رفع می شود

بهنام جو تصریح کرد: با مشارکت شرکت فرودگاه‌های کشور و استانداری اردبیل مشکل تامین سوخت مورد نیاز در فرودگاه پارس آباد رفع می‌شود.

او گفت: پرواز‌های فرودگاه پارس آباد به دلیل مشکل سوخت رسانی تعطیل می‌شد که با احداث سیلو و ساختمان و تجهیزات مشکل سوخت هواپیما‌ها رفع می‌شود.

استاندار اردبیل بیان کرد:کلیات طرح عملیات اجرایی ساختمان به تصویب رسیده و به زودی اجرای آن آغاز می‌شود.

بهنام جو افزود: با توجه به وجود پتانسیل تولیدات کشاورزی و گلخانه‌ای در شهرستان‌های شمال استان کلیات اجرای ترمینال باری هوایی این فرودگاه نیز به تصویب رسیده است.

او بیان کرد: مقرر شد این ترمینال با مشارکت شرکت فرودگاه‌های کشور، استانداری و سرمایه گذاران بخش خصوصی اجرایی شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: عملیات اجرایی این ترمینال بعد از نشست با صادرکنندگان و تولیدکنندگان وبررسی‌های لازم در خصوص میزان بار این منطقه آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ح

باند اصلی فرودگاه اردبیل تا مهرماه آماده بهره برداری خواهد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر