کد خبر: ۷۰۷۱۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

شمار زیادی از اهالی مناطق مختلف خان شیخون و مورک پس از آزادی این مناطق از تسلط عناصر گروه‌های تروریستی در حال بازگشت به منازل خود هستند.

اهالی خان شیخون به منازل خود بازمی‌گردند/ مانع‌تراشی تروریست‌ها در گذرگاه «ابوضهور»به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، بازگشت اهالی مناطق مختلف سوریه به منازل خود از گذرگاه «صوران» در حماه همچنان ادامه دارد این در حالی است که تروریست‌ها به شهروندان سوری اجازه نمی‌دهند از گذرگاه «ابوضهور» که از سه روز پیش باز شده است، عبور کنند.

گذرگاه صوران در حومه شمالی حماه شاهد بازگشت شمار زیادی از اهالی مناطق مختلف خان شیخون و مورک به منازل خود پس از آزادی این مناطق از تسلط عناصر گروه‌های تروریستی است. دولت سوریه نیاز‌های اولیه انسانی و درمانی را برای اهالی این مناطق تامین کرده است.

خبرنگار این شبکه در سوریه در گزارشی با اشاره به ازدحام جمعیت در گذرگاه صوران به سبب بازگشت اهالی مناطق خان شیخون و مورک که بیش از شش سال پیش منازل خود را به سبب سیطره گروه‌های مسلح بر این مناطق ترک کرده بودند، گفت: اهالی این مناطق پس از آزادسازی مناطق محل زندگی‌شان و پاکسازی آن از تروریست‌ها و مواد منفجره به جای مانده از آن‌ها در حال بازگشت به منازل خود هستند.

یکی از اهالی که در حال بازگشت بود، گفت: ”خوشحالی ما بی اندازه است و قابل وصف نیست. درست است که مناطق و منازل ما ویران شده است ولی دوست داریم به شهر و دیار خودمان بازگردیم. ان شاء الله همه به خانه‌های خود بازگردند.“

یکی دیگر از اهالی گفت: ”حدود هفت سال است که مناطق خودمان را به سبب تروریسمی که ساخته و پرداخته دست بیگانگان است، ترک کردیم. به یاری خداوند امروز برمی گردیم تا با عزم و اراده ویرانه‌های به جای مانده از تروریسم را بازسازی کنیم.“

در ادامه گزارش آمده است: مقامات سوری مراکز درمانی را برای خدمات رسانی به افرادی که باز می‌گردند راه‌اندازی کرده‌اند و دیگر بخش‌ها از جمله اداره برق و آب نیز به فعالیت در این مناطق ادامه می‌دهند.

«محمد الحزوری» استاندار حماه گفت: ”خسارات زیادی به اموال خصوصی و منازل مردم وارد شده است. تلاش کردیم مراکز موقت برای افرادی که باز می‌گردند، آماده کنیم تا منازل ویران شده آن‌ها بازسازی شود.

خبرنگار ادامه داد: از سوی دیگر در حالی که گذرگاه ابوضهور از سه روز پیش برای عبور بیماران و موارد انسانی باز شده است، گروه‌های تروریستی همچنان مانع از عبور اهالی از این گذرگاه برای خروج از مناطق تحت سیطره تروریست‌ها و ورود به مناطق تحت سیطره نیرو‌های ارتش سوریه می‌شوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر