کد خبر: ۷۰۷۱۷۷۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

سه هزار و ۸۶۴ بازرسی بهداشت محیط در دهه نخست محرم، با مشارکت کارشناسان سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سیامک شمس مسوول گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هر ساله در ماه‌های محرم و صفر، با توجه به وجود موکب‌ها و تکیه‌های عزاداری و تهیه و عرضه مواد غذایی، برنامه ریزی و اقدامات لازم در زمینه تشدید نظارت‌های بهداشتی بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، مراکز مذهبی و محل‌های پخت نذری انجام می‌شود.

او ادامه داد: امسال نیز کارشناسان بهداشت محیط در قالب ۷۰ تیم بازرسی، در ایام تعطیل و غیرتعطیل، کار نظارت بر مراکز و اماکن حساس به ویژه مساجد و اماکن متبرکه، آب آشامیدنی و مواد غذایی را به صورت ویژه پیگیری کردند که این تشدید نظارت‌ها تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

مسوول گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از دیگر اقدامات انجام شده در این دهه به برگزاری نشست‌های هماهنگی با ادارات، برگزاری نشست‌های آموزشی برای هیات امنای مساجد و مسوولان تکیه‌ها و هیات‌های عزاداری و نظارت بر گندزدایی سرویس‌های بهداشتی اشاره کرد.

شمس اضافه کرد: علاوه بر بازرسی بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، صدور هزار و ۸۳۲ کارت تندرستی، انجام ۵۷۳ نمونه برداری میکروبی و شیمیایی و ۱۸ هزار و ۴۳۵ کلرسنجی از آب شُرب، از دیگر خدمات بازرسان بهداشت محیط در این ایام بوده است.

او از انجام ۸۱ نمونه برداری مواد غذایی و چهار هزار و ۶۵۱ سنجش ایمنی مواد غذایی با دستگاه‌های سنجش پرتابل به عنوان دیگر اقدامات کارشناسان سلامت محیط دانشگاه نام برد.
انتهای پیام/م

نظارت بازرسان بهداشت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر