کد خبر: ۷۰۷۱۸۴۴
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا مطرح کرد؛

معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: سال گذشته ۱۷ هزار نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست داده اند.

تصادفات جاده‌ای کشور در سال گذشته جان ۱۷ هزار نفر را گرفت

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، سردار حمیدی معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا در همایش طلاب یاران فرهنگ ترافیک در ایلام گفت: نهادینه کردن فرهنگ ترافیک و جلوگیری از کشت و کشتار و خسارات مادی و معنوی ناشی از تصادفات در جاده ها، وظیفه‌ای همگانی  است.

او افزود: ️سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر در جاده‌های درون شهری و برون شهری کشور به علت تصادفات مختلف جان خود را از دست داده اند.


بیشتر بخوانید: پراید در سال آینده قطعا پلاک نمی شود/ تلفات ۶ هزار نفری در جاده‌های کشور


حمیدی مطرح کرد: ️این آمار‌ها بسیار دردناک است و خسارات مادی و معنوی زیادی بر خانواده‌ها و جامعه تحمیل کرده است و هر کشته بطور متوسط خسارات مادی بالغ بر بیش از یک میلیارد تومان بر جامعه تحمیل می‌کند.

معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا به اقدامات پلیس راهور در رابطه با صدور گواهینامه‌های رانندگی اشاره کرد و افزود: ️تعداد گواهینامه‌های صادره تا سال ۹۷ نسبت به سال ۸۵ بیش از ۱۰۳ درصد افزایش یافته است.

او در بخش دیگری از سخنان خود به بحث ایمن سازی خودرو‌ها برای پیشگیری از شدت تصادفات اشاره و مطرح کرد: متاسفانه پرفروش‌ترین خودرو تولید داخلی پرتصادف‌ترین و خسارت آفرین‌ترین خودروی کشور است.

حمیدی بیان کرد: ️همه در مقابل جامعه مسئولیم و باید با فرهنگ سازی مناسب و بالابردن سطح کیفی تولیدات خودرویی، مانع بیش از پیش این کشت و کشتار‌ها شویم.

او ادامه داد: نقش روحانیون، ائمه جمعه و جماعات و طلاب در نهادینه ساختن فرهنگ ترافیک بسیار موثر و کم نظیر است.

معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا مطرح کرد: امسال با توجه به حذف روادید، قطعاً در اربعین حسینی جای جای استان ایلام با ترافیک مواجه خواهد شد و همه باید پای کار باشند تا زائران با سهولت تردد کنند.

او اظهار کرد: مرز مهران همچنان کانون توجهات زائران حرفه‌ای است و بازگشایی مرز خسروی نمی‌تواند حجم زیادی از بار ترافیکی مهران را کاهش دهد.

انتهای پیام/ ن

سال گذشته ۱۷ هزار نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست دادند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر