کد خبر: ۷۰۷۱۸۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

همایش دو روزه آموزش طرح "تبادل و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری و بستری موقت" امروز (۲۵ شهریور) در کرمانشاه آغاز به کار کرد .

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،همایش دو روزه آموزش طرح "تبادل و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری و بستری موقت" با حضور کارشناسان بیمه سلامت استان‌های مازندران، کرمانشاه، اصفهان و گلستان  امروز (۲۵ شهریور) در کرمانشاه آغاز به کار کرد.

 کیومرث مظفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به جمعیت ۴۰ میلیون نفری تحت پوشش بیمه سلامت در کشور، گفت : این افراد در قالب پنج صندوق تحت حمایت قرار دارند.

او حجم مراجعات سالانه بیماران سرپایی را ۲۰۰ میلیون بار و حجم مراجعات سالانه بیماران بستری تحت پوشش بیمه سلامت را چهار میلیون بار اعلام کرد وافزود: در مجموع سال گذشته حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان هزینه این بیماران شد که ۵۰ درصد آن مربوط به هزینه‌های بستری است.

مظفری افزود: در استان کرمانشاه نیز سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای بیماران تحت پوشش هزینه شد که از این میزان ۲۲۰ میلیارد تومان آن مربوط به هزینه‌های بستری است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به لزوم الکترونیکی شدن خدمات حوزه سلامت، گفت: این اقدام تاثیرات خوبی بر کیفیت خدمات رسانی به مردم داشته و از طرفی موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

این مسئول افزود: در راستای استقرار نظام الکترونیک در حوزه سلامت چهار برنامه در دستور کار قرار گرفته که از جمله آن بحث "نسخه نویسی الکترونیک" است.

او گفت: این طرح هم اکنون در شش شهرستان هرسین، کنگاور، سنقر، صحنه، پاوه و جوانرود اجرایی شده و تلاش داریم تا پایان سال در همه شهرستان‌های استان راه اندازی شود.

مظفری افزود: از جمله برنامه‌های دیگر بحث تبادل الکترونیک اسناد بستری و بستری موقت است که شهریور امسال این طرح در یک بیمارستان استان راه اندازی شده و تلاش داریم تا پایان پاییز امسال این طرح در ۱۸ بیمارستان دانشگاهی استان اجرایی شود.

او برگزاری این همایش دو روزه را در راستای آشنایی هرچه بیشتر و بهتر مدیران و روسای بیمارستان‌ها با این طرح عنوان کرد و افزود: امیدواریم امروز با حضور مدیر این پروژه آموزش‌های موثری در ارتباط با این پروژه ارائه شود .

 

 

انتهای پیام/د

آموزش طرح تبادل و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر