کد خبر: ۷۰۷۱۹۷۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
معاون وزیر ورزش در سفر به کرمان؛

جمشید تقی زاده با اشاره به اینکه کرمان در بخش‌های همگانی و قهرمانی در گذشته پایگاه اصلی کشور بوده است، گفت: باید این استان به جایگاه اصلی خود برگردد.

به گزاش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، جمشید تقی زاده، معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در دیدار با استاندار کرمان، از فدایی به عنوان استانداری فرهیخته، خوب و فهیم یاد کرد و گفت: نیرو‌های بسیار خوب و فرهیخته‌ای در استان کرمان وجود دارد که می‌توان در سایر نقاط کشور نیز از حضور آن‌ها استفاده کرد.

او افزود: در مقطع حساس کنونی در کشور، نشاط و امید باید از طریق ورزش در جامعه ایجاد شود و این موضوع از اولویت‌های وزارت ورزش و جوانان به شمار می‌رود.

تقی زاده با اشاره به اینکه اراده و انسجام بالایی برای فتح قله‌های مسابقات ورزشی المپیکی و پارالمپیکی داریم، تصریح کرد: معتقدیم در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ سکو‌های بهتری باید فتح شود و سرود و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط دنیا به اهتزاز درآید.

او با اشاره به اینکه کرمان در بخش‌های همگانی و قهرمانی در گذشته پایگاه اصلی کشور بوده است، گفت: باید این موضوع تکرار و این استان به جایگاه اصلی خود برگردد.

معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: مدیران استانی در حوزه ورزش و جوانان باید حتما برای کار خود در حوزه همگانی و قهرمانی برنامه داشته باشند و امیدواریم کرمان نقش ویژه‌ای را در این راستا ایفا کند.

تقی زاده تاکید کرد: استان کرمان به لحاظ داشتن شرکت‌های بسیار خوب، اسپانسر‌های بسیار خوبی برای حوزه ورزش دارد و در سطح استانی باید حمایت‌های بیشتری از آن‌ها صورت گیرد.

 

محمدجواد فدائی، استاندار کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه متوسط فضا‌های ورزشی سرپوشیده و روباز در این استان از متوسط کشوری پائین تراست، گفت: این میزان در نقاط محروم از متوسط استان نیز پائین‌تر است که باید در یک فرصت قابل قبول، جبران شود.

او افزود: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در وزارت ورزش و جوانان و استان کرمان، می‌توان مشکلات موجود را برطرف کرده و به اهداف پیش بینی شده دست یافت.

فدائی با تاکید بر اینکه استان کرمان در حوزه سمن‌های جوانان وضعیت مناسبی دارد، گفت: این استان به عنوان گسترده‌ترین استان کشور از یک سو با امکانات و از سوی دیگر با مشکلات زیادی روبروست که رفع این مشکلات نیازمند استفاده از امکانات موجود است تا برای حل مشکلات اقدام کنیم.

او به طولانی شدن روند انتخاب مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل آن این بود که گزینه‌های خوب زیادی در استان وجود داشته و این امر انتخاب را دشوار کرده بود.

فدائی با تاکید بر اینکه وجود نیرو‌های توانمند یک ظرفیت برای این استان به شمار می‌رود، تصریح کرد: با وجود تلاش تمامی دست اندرکاران حوزه ورزش در استان کرمان، شبکه نسبتاً قابل قبولی در ورزش این استان ایجاد شده است.

او ضمن تقدیر از تمامی کسانی که در زمینه ورزش استان زحمت کشیده اند، بیان داشت: حوزه ورزش در استان کرمان ظرفیت‌های خوبی دارد و در مسابقات ورزشی تیمی و گروهی، انفرادی و ورزش همگانی برنامه‌های خوبی در این استان تدوین شده و دنبال می‌شود.

فدائی ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و تعامل در بدنه ورزش و جوانان و همکاری این اداره کل با سایر دستگاه‌های اجرایی شاهد پیشرفت‌های روز افزون در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/ب

دیدار معاون وزیر ورزش با استاندار کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر