کد خبر: ۷۰۷۲۰۷۴
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷

مسئول بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: ۴۶۰ انبار کالا در سامانه جامع کالا‌های ورودی و خروجی انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا ثبت شدند.

قلندری مسئول بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، گفت: تاکنون ۴۶۰ واحد انبار و مرکز نگهداری کالا در سامانه جامع مدیریت انبار‌های این شهرستان ثبت شده که اقلام موجود در آن به صورت مستمر رصد می‌شود.

او افزود: طرح سامانه جامع انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا برای تکالیف قانونی مواد ۲۳ الی ۲۷ آیین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سال ۹۵ اجرایی شده است.

او اضافه کرد: همچنین ۱۶۹ قلم کالای اساسی مشمول سامانه اعلام موجودی دارد.

قلندری با اعلام اینکه ۸۲۷ واحد از طریق لینک ثبت شده ادارات و وزارت خانه‌ها در سامانه بوده افزود: تمام متولیان و متصدیان انبارها، سردخانه ها، مراکز نگهداری کالا، واحد‌های صنعتی، معدنی، صنفی، کشاورزی و مراکزعمده فروشی که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده‌اند با مراجعه به سامانه جامع مدیریت انبارها، واحد خود را ثبت کنند.

مسئول بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد عنوان کرد: اگر انبار یا مرکز نگهداری کالا در این سامانه ثبت نشود به عنوان قاچاق کالا محسوب و اگر کالاهی موجود در آن انبار و یا مرکز نگهداری جزو لیست کالا‌های احتکاری باشد به عنوان احتکار کالا محسوب خواهد شد.

قلندری تصریح کرد: ثبت کالا‌های ورودی و خروجی انبار‌ها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع مدیریت انبار‌ها باید بصورت بر خط و روز آمد باشد؛ و موجودی انبار در حین بازرسی نباید مغایرتی با موجودی ثبت شده در سامانه داشته باشد.

انتهای پیام/ س خ 

ثبت کالا‌های ورودی و خروجی در سامانه جامع انبار‌ها

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر