کد خبر: ۷۰۷۲۱۹۵
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: هرچند نقشه مهندسی فرهنگی کشور دو بار ابلاغ شده، اما در مقام عمل تاکنون در این بخش کاری صورت نگرفته است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، نصرت‌الله لطفی امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر بیان کرد: به منظور عملی شدن نقشه مهندسی فرهنگی کشور، ستاد راهبردی نقشه مهندسی فرهنگ عمومی تشکیل شده است و شورای فرهنگ عمومی استان‌ها به عنوان بازوی اجرایی این ستاد فعالیت خواهند کرد.

او ادامه داد: این ستاد تاکنون برای تدوین نقشه مهندسی فرهنگی با دو هزار صاحب نظر فرهنگی همکاری کرده و ۱۵۰ جلسه تخصصی تشکیل داده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: به زودی نقشه مهندسی فرهنگی کشور به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

لطفی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی با  عضویت بیش از ۲۰ سازمان و دستگاه دولتی، دارای جایگاه مهمی است اما نسبت به رسالتی که برعهده دارد باید کارآمدی آن در بعد فرهنگی تقویت شود.

مصوبات شورای فرهنگ عمومی ضمانت اجرایی لازم دارد

او گفت: در قالب شورای فرهنگ عمومی کار‌های زیاد و برنامه‌های مختلفی باید انجام شود که به خوبی از این ظرفیت استفاده نمی‌شود به همین دلیل وجود ضمانت اجرایی مصوبات از جمله نیاز‌های مهم این شورا به شمار می‌رود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: دو دو ماه گذشته فعالیت شورای فرهنگ عمومی بازنگری و آسیب شناسی شد و نکات لازم در حوزه فرهنگ عفاف و حجاب به استان‌ها ابلاغ شده است.

لطفی همچنین با تاکید بر افزایش همدلی در جامعه افزود: همزمان با آغاز گام دوم انقلاب وظیفه همه افراد نسبت به نظام و انقلاب بیشتر شده و به انسجام، وحدت و همدلی بیشتری نیاز داریم.

او گفت: پارسال همدلی مثال زدنی مردم و همه گروه‌های سیاسی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد توطئه‌ها و تصمیم‌های خصمانه نظام سلطه علیه انقلاب خنثی شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: با وجود همه تنگنا‌های اقتصادی و سیاه نمایی دشمنان، افزایش ۳۰ درصدی حضور مردم ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن پارسال، موجب عزت و اقتدار ایران اسلامی شد.

انتهای پیام/ک

 

لطفی اضافه کرد:

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر